Ana sayfa Bilim Tabletlerde Kablosuz Şarj Dönemi Başlıyor

Tabletlerde Kablosuz Şarj Dönemi Başlıyor

PAYLAŞ

Cep telefonlarında bir süredir görmeye alıştığımız “Wireless Charging” yani kablosuz şarj özelliğinin sadece cep telefonları ile sınırlı kalmayıp, tüm mobil cihazlara geçmesi uzun süredir tüm kullanıcıların beklentileri arasındaydı. 2015 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen tabletlerde kablosuz şarj özelliği olacağı haberi teknoloji kulislerinde büyük ilgi uyandırmış durumda.

Kablosuz şarj teknolojisinin tablet bilgisayarlarda ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılması ve yaygınlaşması günlük hayatta sık sık karşımıza çıkan şarj problemlerimize çözüm olacak nitelikte. Bu teknoloji, Nokia, LG ve Samsung akıllı telefonlarda kullanılmaya başlandıktan sonra giderek büyük bir ilgi görmeye başladı ve bilim insanları hızla, cihazlarımızı elimizden bırakmadan kablosuz olarak şarj edebileceğimiz bir sistem geliştirmeye çalışıyorlar. Ar-Ge sürecindeki bu fikirlere büyük firmaların büyük yatırımlar yaptığı da gelen haberler arasında.

ipad-kablosuz-sarj

Tablet bilgisayarlarda görmeye başlayacağımız kablosuz şarj özelliğinin, mevcut şarj sistemine göre daha geliştirilmiş olması bekleniyor. Yani şarj istasyonu ile cihaz arasında daha uzun bir mesafe olabilecek ve belki de tablet bilgisayarlar elimizdeyken kablosuz şarj imkanı olacak. Umuyoruz kablosuz şarj teknolojisi gelişir ve aşağıdaki gibi kablo karmaşalarından artık kurtuluruz.

kablo-karmasasi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.