Ana sayfa Sosyal Medya Takip Etmeyen Kişiye DM Göndermek Artık Mümkün

Takip Etmeyen Kişiye DM Göndermek Artık Mümkün

PAYLAŞ

Twitter’ın Direkt Mesaj özelliği değişti. Twitter’da artık sizi takip etmeyen, sizin takip etmediğiniz kişiye Direkt Mesaj yani DM gönderebilirsiniz. Twitter’da herkese DM gönderme özelliği dün resmi olarak duyuruldu. Twitter blog üzerinden açıklanan yeniliğin detayları haberimizde.

Twitter’ın önemli özelliklerinden DM, yenilendi. Twitter Blog üzerinden yayınlanan açıklamaya göre artık takip etmediğiniz kişilere ve sizi takip etmeyen kişilere direkt mesaj (DM) gönderebileceksiniz. Twitter bu yeniliği şöyle açıkladı ;

twitter-takip-etmeden-dm-gondermek“Eskiden bir dondurma dükkanının Twitter adresine DM yoluyla sevdiğiniz karamelli dondurmanız fiyatını sormak için takip etmeniz gerekirdi. Ancak bugün yaptığımız değişiklikle artık takip edilmeye gerek kalmadan DM göndererek istediğiniz gibi soru sorabilirsiniz.”

Artık Twitter’da her profilde bir direkt mesaj yani DM ikonu gözükecek. Hiçbir takip işlemine gerek kalmadan sadece o butona basarak istediğiniz kişiye (takip etmeden) DM gönderebileceksiniz. Benzer şekilde size gelen DM’leri de takip etmeden yanıtlayabileceksiniz.

Ancak tabii ki bu özelliğin kötüye kullanılmaması için Twitter > Ayarlar > Güvenlik ve gizlilik bölümünden bu özelliği açmanız gerekiyor. Varsayılan değer olarak takip etmeden DM gönderemiyorsunuz. Ancak o özelliği açarsanız hem size herkesten DM gelebiliyor, hem de siz istediğiniz kişiye DM gönderebiliyorsunuz.

takip-etmeden-dm-gondermek

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi, boş kutucuğu işaretleyip kaydederseniz bu özelliği açmış olursunuz. Bu bölüme Ayarlar > Güvenlik ve gizlilik sekmesinin en altından ulaşabilirsiniz. Artık çok daha kolay bir şekilde DM’den yürüyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.