Ana sayfa Dünyadan Tamamen 3D Yazıcı Kullanılarak Ceket Üretildi!

Tamamen 3D Yazıcı Kullanılarak Ceket Üretildi!

PAYLAŞ

ABD üretim yapan Ministry of Supply isimli bir şirket tarafından Tamamen 3D Yazıcı kullanılarak Ceket Üretildi! Ceket hakkında detaylar haberimizde.

3D yazıcılar her geçen gün daha da gelişiyor ve karşımıza farklı bir şekilde çıkıyor. ABD’de Ministry of Supply şirketi, 3 boyutlu yazıcıları kullanarak, dikişsiz ve kişiye özel ceket üretmeyi başardı. Üstelik ceketler seri üretimle satışa sunuldu.

Ne kadar kaliteli olursa olsun, aldığımız giysiler bir süre sonra dikiş ya da iplikten dolayı sorunlarla karşımıza çıkıyor. Buna çözüm olarak ABD’de bir firma 3 boyutlu yazıcılar ile ceket üretmeyi başardı. Ayrıca bu ceketleri üreten firma, tam bedeninize uygun üretim yapabiliyor. Amerika Birleşik Devletlerindeki firma tarafından tasarlanan ve beden ölçülerini size göre ayarlanabilen bu ceket, tamamen 3 boyutlu yazıcılar ile üretilmesinin yanında, hiç bir şekilde dikiş izi vs. de bulunmuyor.

Tamamen 3D Yazıcı Kullanarak Ceket Üretildi!

Tamamen 3D Yazıcı Kullanılarak Ceket Üretildi!

Ministry of Supply şirketi tarafından 3D Yazıcıları Kullanılarak ile üretilen bu ceketi, aynı zamanda her yerini siz ayarlayabiliyorsunuz. Konsept tasarımı üzerinden nerelerin kalın, nerelerin ince olmasına karar verebilir ayrıca herhangi bir görsel şekil isterseniz de yine konsept tasarımda değişiklikler yapılıyor, sizin ölçünüze uygun bir şekilde, 1 buçuk saat gibi bir sürede üretiliyor. Ceketin merak edilen tarafı ise, fiyatı.

Ceket tamamen kişiye özel üretilebiliyor, yani sizin ölçülerinize uygun, kalınlık, incelik vs. ayarlanabiliyor. Bu yüzden olmalı ki normal ceketlerden pahalı. 3D Yazıcı ile üretilen bu ceketin fiyatı : 250$, ceket şu an sadece ABD’de satışa sunuldu. Ancak 3D yazıcıların daha da yaygın hale gelmesi sonrasında belki de Tüm dünya da bu tarz giysileri görmek mümkün olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.