Ana sayfa Editörden Tarayıcı VPN Eklentisi : ZenMate

Tarayıcı VPN Eklentisi : ZenMate

PAYLAŞ

İhtiyaç duyduğumuz bir programdan bahsetmek istiyorum. Hatırlayacaksınız YouTube, Twitter gibi sitelere erişimin engellendiği günleri o zamanlar en çok ihtiyaç duyduğumuz şey VPN’di.

VPN (Virtual Private Network) nedir?

VPN, sanal özel ağın kısaltılmış halidir. VPN yasaklı sitelere girmenize olanak tanır. Siz bilgisayarınızdan bağlandığınız zaman başka bir ülkeden giriş yapıyor olarak gözükürsünüz. Örneğin Amerika’da ki bir sağlayıcıdan internete bağlanmış olursunuz. Böylelikle yasaklı olan sitelere giriş yapabilirsiniz. Bu noktada yasaklı sitelere girebilmek için bir programa ihtiyaç duyuyoruz bu konuda da imdadımıza ZenMate uygulaması yetişiyor.

Bu konudaki detaylı bilgilere VPN Ne İşe Yarar? başlığımızdan ulaşabilirsiniz.

zenmate-vpn

ZenMate Nedir? Nasıl çalışır?

ZenMate, internette sörf yaparken sizi engelleyen her türlü şeyi ortadan kaldıran bir çeşit uygulamadır. Bir nevi VPN ve Proxy işlevi görür. Kullanımı kurulumu çok basit bir uygulamadır ve aynı zamanda ücretsizdir. Ücretsiz olmasına rağmen güvenli ve kullanışlı bir uygulamadır. İhtiyacınız varsa eğer kesinlikle denemelisiniz. ZenMate kullanırken bilgileriniz şifrelenir bağlandığınız siteler gözükmez bu sayede engellenmiş sitelere erişebilirsiniz. Adres satırınıza teknovi.com yazdığınız zaman önce istek ZenMate sunucularına gider oradan sizin bilgisayarınıza tekrar bir yönlendirme gelir ve siteye bağlanmış olursunuz.

ZenMate Nasıl Kullanılır?

ZenMate kullanabilmeniz için chrome browserını indirmeniz gerekiyor. Çünkü sadece chrome üzerinde çalışıyor. Chrome web storedan aratarak bulabilir ve kolayca kurulum yapabilirsiniz. Aktifleştirmenizi isteyecektir bu sırada sizden e-mail adresi istiyor. Kendi e-mail adresinizi yazarak devam ediyoruz. Sonra size bir şifre veriyor isterseniz o şifreyi değiştirebilirsiniz daha sonra got it butonuna tıklayarak kurulumu bitirebilirsiniz. Kurulum bittikten sonra aktif olarak kullanabilirsiniz.

ZenMate’i Nasıl Kapatabilirim?

Altta da resimde göreceksiniz ON olarak gözüküyor ON olarak gözükmesi ZenMate’in aktif olarak çalıştığını gösterir. Eğer kapatmak istiyorsanız ON işaretinin üzerine bir tık attığınız takdirde OFF kısmına geçecektir. ZenMate bu şekilde kapanmış olacaktır.  Diğer türlü her zaman aktif olarak kalır. Kapatmak isterseniz eğer kapatabilirsiniz.

Yukarda gördüğünüz resimde de olayın özeti var aslında eğer ZenMate kullanırken aşırı bir yoğunluk oluşursa internet hızınızda bir yavaşlama olabilir. Change Location kısmına tıklayarak lokasyonu değiştirebilirsiniz ve ya ZenMate uygulamasını kapatırsınız.

zenmate-nasil-kapatilir-nasil-acilir

ZenMate Güvenli midir?

ZenMate güvenlidir. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

ZenMate ile Yasaklı Tüm Sitelere Girebilir miyim?

Evet, girebilirsiniz ZenMate bunun için var. Sizi internette ki her türlü engellemeden kurtarır.

ZenMate’i bilgisayarınızda kullanacaksanız eğer, sadece Chrome tarayıcısında çalışır. Telefonunuzda kullanmak isterseniz eğer iOS ve Android platformlarında çalışacaktır. Keyifli gezinmeler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.