Ana sayfa Bilim Tavada Krep Çevirmeyi Öğrenen Robot!

Tavada Krep Çevirmeyi Öğrenen Robot!

PAYLAŞ
Tavada Krep Çevirmeyi Öğrenen Robot!

Dünya da teknolojinin gelişmesi daima farklı alanlara da yansıyor. Tavada Krep Çevirmeyi Öğrenen Robot ile karşınızdayız. 20’den fazla deneme ile öğreniyor.

Robotların hayatımızdaki yeri bir çok alanda daha da artıyor. Tıpta robotlar ameliyat bile yapabilir hale geldi. Ayrıca bunun yanında mağazada çalışan robotlar, müşterilere yardımcı olan robotlar da cabası. Bilimin robotik sanayiye teknoloji ile katılması da bunların en büyük tetikçisi. Bilim dünyasında robotların yeri bir hayli fazlalaşmaya başladı.

Robotların tüm dünya da aktif olarak kullanılması sonrasında her ne kadar gelecekte robotlar insanlığı yok edecek denilse de çalışmalar da sürüyor. Robotlar artık insansı özellikleri kazanmaya başladı.

Tavada Krep Çevirmeyi Öğrenen Robot!

Yemek yapan robot için bir süre önce çalışmalar başlamıştı. Ancak bu çalışmalar yavaş bir şekilde ilerliyordu. 2016 yılına girmemiz ile beraber çalışmalar hızlandı. Bir çok alanda yetenekli robotları gördük. Bu seferki robotumuz pek yetenekli değil aslında. Yapabildiği tek iş krep çevirmek, onuda beceremiyor henüz.

Barret WAM adlı robot insansı özellikler kazanmak için bir hayli azimli. Robota yüklenen bir yazılım aracılığıyla başlangıçta hareketleri kayıt ediyor daha sonrasında ise bu hareketleri uyguluyor. 20’den fazla deneme yapan robot krep çevirmeyi beceremese de daha sonrasında kayıtlara matematik işlem girdiğinde işin üstesinden gelebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.