Ana sayfa İnternet Yerli Girişim Tazedirekt Kapandı

Yerli Girişim Tazedirekt Kapandı

PAYLAŞ

Bu zamana kadar ülkemizde birçok yerli girişim ortaya çıkmıştı. Bunlardan biri olan ve yaklaşık 2 yıldır devam eden, Yerli Girişim Tazedirekt.com Kapandı .

Türkiye’nin belkide en büyük girişimlerinden olan, E-ticaret girişimcisi Hasan Aslanoba tarafından kurulan Tazedirekt.com kapandı ! Yaklaşık 2 yıl önce kullanıcılarına doğal beslenmeye yönelik ürünler satan TazeDirekt, E-ticaret piyasasına sürpriz bir şekilde vedat etti. İnstagram ağırlıklı olmak üzere, Sosyal medyalarda reklamları ile kullanıcıların karşısına çıkan Tazedirekt, “Piyasa koşulları ve operasyonel dengeler” den dolayı kapanma kararı almış. Bunun yanı sıra, Konu ile ilgili, firmanın bu girişimi kapanmadan önce, aşağıdaki şekilde bir açıklama metni paylaşılmıştı ;

Merhaba,
Biz 2014 yılının Aralık ayında bir hayalden yola çıkarak, herkes sağlıklı gıdaya ulaşabilsin diye Tazedirekt’i kurduk. İlk günden beri işimize inanarak ve sahiplenerek çalıştık… Sizlerle ve tüm Tazedirekt ekibiyle birlikte kocaman bir aile olduk. Birbirimize tutunduk. Büyüdük, büyüdükçe öğrendik, öğrendikçe paylaştık. Tazedirekt’e olan inancımız ve sevgimiz her geçen gün arttı. Bugün size karşı dürüst olmak ve sizinle bir kararımızı paylaşmak istiyoruz. Piyasa koşulları ve operasyonel dengeler sebebiyle bugün itibariyle Tazedirekt’i kapatıyoruz.

Bu hayali sonlandırdığımız ve sizlerden ayrıldığımız için çok üzgünüz.

Sizlere bizim hayallerimize ortak olduğunuz, bu yolda elimizi tuttuğunuz için çok teşekkür ederiz! Tekrar bir yerlerde görüşmek dileğiyle,

Hep taze kalın, Sevgiler,
Taze direkt Ailesi

Kapatılması hakkında kullanıcılardan bir çok yorum alan bu girişim, aslında piyasa koşulları elverişli olsaydı, gerçekten de iyi bir fikirle ortaya çıkmıştı. Her ne kadar yurt dışında bu denli projeler oldukça popüler olsa da yerli girişimlere destek verilmemesinden dolayı bizim ülkemizde elverişsiz piyasa denip, kapanıyor. Tazedirekt.com projesinin kapanması ile beraber bir yerli girişim daha toprağa gömüşmüş oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.