Ana sayfa Sektörden TazeDirekt Migros Tarafından Satın Alındı!

TazeDirekt Migros Tarafından Satın Alındı!

PAYLAŞ
TazeDirekt Migros Tarafından Satın Alındı

Farklı bir fikir ile internet platformunda yer alan büyük girişimlerden olan TazeDirekt Migros Tarafından Satın Alındı! İşte o anlaşmanın detayları.

Organik ürünlerin çiftliklerden soframıza gelmesini sağlayan TazeDirekt geçirdiği finansal kriz sonrasında kapatılmış ve ana sayfasında bir mesaj yayınlanmıştı. Hasan Aslanoba tarafından kurulan platform, daha sonrasında bir çok markanın hedefinde olmuştu. Organik ürünlerin çiftliklerden, şehir yaşamına ulaştırılmasına aracılık yapan ve bu anlamda oldukça gelişmiş olan TazeDirekt.com Migros tarafından satın alınacak denilmişti. Bu dedikodulardan kısa bir süre sonra Hasan Aslanoba Twitter hesabı aracılığıyla duyuru yaptı.

TazeDirekt hakkında en merak edilen noktalardan bir tanesi neden kapatıldığıydı. Bu konuda resmi açıklama internet sitesinin ana sayfasına yerleştirilmiş ve site kapatılmıştı. Ancak markanın diğer firmalar tarafından satın alınacağı haberleri gündeme düşünce, TazeDirekt tekrar gündeme geldi. Girişimin kurucularından olan Hasan Aslanoba, girişimin finansal sebeplerden dolayı faaliyetlerine son vereceğini de duyurmuştu.

TazeDirekt Migros Tarafından Satın Alındı!

Geçirdiği finansal sebeplerden sonra kapanan TazeDirekt, Migros’un hedefinde olmuştu. Bu konuda uzun süredir görüşmelerin yapıldığına dair söylentiler yer alıyordu ki, bugün karara varıldı. TazeDirekt Migros Tarafından Satın Alındı ve artık Migros bünyesinde.

“Tazedirekt markamızın Migros’a satışını bugün gerçekleştirdik. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde tweet atan Aslanoba, konu ile ilgili daha fazla detay vermedi. Ancak söylenenlere göre, Migros yalnızca marka, yazılım ve tasarım gibi dijital hakları satın aldı. Bunun yanı sıra, girişim için kurulan fiziksel çiftliklerin vs. anlaşmaya dahil edilmediği söyleniyor. Migros tarafından satın alınan TazeDirekt.com nasıl bir görünüm ile karşımıza çıkar bilinmez. Ancak yakın zaman içerisinde Migros’un farklı bir projesinde yer alacak gibi  duruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.