Ana sayfa Donanım Telefonu Şarj Eden ve Kaybolmayan Cüzdan : Smart Wallet

Telefonu Şarj Eden ve Kaybolmayan Cüzdan : Smart Wallet

PAYLAŞ

Cüzdan ve akıllı telefon arasında bir iletişim olacağı şimdiye kadar bizim aklımıza hiç gelmemişti. Sürekli olarak yanımızda taşıdığımız, çoğu zaman akıllı telefonumuzdan daha önemli olan cüzdanı daha işlevsel bir hale getirmek bir girişimcinin aklına gelmiş. Indiegogo’da yer alan SmartWallet isimli projeyi özetlemek için en iyi cümle bu haberin başlığı olabilir.

SmartWallet, Amerikalı iki girişimci tarafından düşünülmüş ve hayata geçirilmiş bir proje. Indiagogo isimli sitede yayınlanan projede içerisinde GPS moduülü, Bluetooth 4.0 ve 1000mAh batarya olan bir cüzdan söz konusu. Ve bu donanımı son derece kullanıcı dostu yönde kullanıyor gibi görünüyor.

smart-wallet-2

SmartWallet, yukarıdaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi basit bir cüzdan görünümünde. İki farklı renk seçeneği ve microUSB / Lightning giriş portu seçenekleri var. Bu kablo aracılığı ile SmartWallet içerisindeki pili, telefonunuzu şarj etmek için kullanabiliyorsunuz. Tabii ki telefonunuzun pilini tamamen doldurmuyor ancak zor zamanlar için oldukça faydalı bir özellik.

Ancak tek marifeti bu değil. SmartWallet, telefonunuza kuracağınız bir uygulama sayesinde konum bilgisini telefonunuzla paylaşıyor. Eğer telefonunuz ve cüzdanınız birbirinden çok fazla uzaklaşır da Bluetooth 4.0 bağlantısı koparsa, uyarı alıyorsunuz.

Bunun haricinde telefonun içerisinde uygulamadan cüzdanınızdan ses çıkmasını sağlayabiliyor ve cüzdanınızın nerede olduğunu anlayabiliyorsunuz. Tam tersi de mümkün. Cüzdanınız cebinizde ancak telefonunuz yanınızda değil diyelim. Cüzdan üzerindeki bir düğme ile telefonunuzdan ses çıkmasını sağlayabiliyorsunuz.

SmartWallet için düşünülen satış fiyatı şimdilik 75 Dolar olarak görünüyor. Ürün hakkındaki videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.