Ana sayfa Uygulama Facebook Telegramın Hızlı Büyümesini Kıskandı ve Engelledi!

Facebook Telegramın Hızlı Büyümesini Kıskandı ve Engelledi!

PAYLAŞ

Yılın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Telegram’a Facebook Engeli Geldi

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan Telegram, son zamanlarda hızlı bir yükselişe geçti ve en yakın rakibi Whatsapp ile kırasıya bir mücadele sergiliyor. 9 Ayda aktif kullanıcı sayısını %60 daha da arttıran Telegram’ın büyümesini engellemeye çalışan Facebook, sahip olduğu tüm uygulamalarda Telegram’ı engelledi. Whatsapp ve instagramı satın alan Facebook, kullanıcıların profillerinde paylaştığı telegram linklerini engelledi. İlk olarak 3 ay önce, Telegramın kısa zamanda hızlı bir büyüme gerçekleştirdiğini farkeden Facebook, Telegram’ın önünü kesmek ve bu büyümeyi durdurmak için Whatsapp üzerinden gönderilen linkleri engelledi.

Böylelikle kendince bu büyümeyi durdurmayı amaçlıyan Facebook, hem uygulaması Whatsapp’ın gerilemesini engelleyecek, hem de Telegram’ın kısa zamanda gerçekleştirdiği bu büyümenin de önüne geçecekti. Whatsapp’da başka internet sitelerini paylaştığınız da bu internet sitelerini karşı taraf görebiliyor, ancak telegram linklerini gönderdiğiniz de mesaj gidiyor, karşı taraf göremiyor. Yani mavi tik olmuyor.

TelegrammWhatsapp’a göre daha güvenli ve daha fazla özelliklerin olduğu Telegram, MWC 2016‘da aylık kullanıcı sayısının 100 milyon olduğunu belirtmişti. Bu etik olmayan davranışından sonra, Whatsapp’a sert bir cevap veren Telegram yetkilileri, resmi twitter hesapları üzerinden Whatsapp’ta ve instagramdaki bu davranışı paylaştı. Özellikle satın alınmasından sonra Whatsapp’da kullanıcı sözleşmesinde bir takım değişimler meydana geldi ve Facebook kullanıcı sözleşmesini kendi yönünde değiştirdi. Bu durumda daha fazla özelliğe sahip ve hızla büyüyen Telegramı indirip kullanmanız daha güvenli olabilir diye düşünüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.