Ana sayfa Uygulama Telegram için Bot Yazana 1 Milyon Dolar Ödül Verilecek!

Telegram için Bot Yazana 1 Milyon Dolar Ödül Verilecek!

PAYLAŞ

Son zamanlar da daha da popüler hale gelen Telegram için Bot Yazana 1 Milyon Dolar Ödül Verilecek! Mesajlaşma uygulaması Telegram da neler oluyor?

Telegram, Whatsapp’a rakip olmakla kalmadı, aynı zamanda daha da ileriye dönük yatırımlar için de kolları sıvamış durumda. Daha öncesinde Telegrama getirilen güncellemeler ile, artık çok daha güvenilir ve hızlı çalıştığını paylaşmıştık. Son zamanların popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, BOT yapımı için para ödülü vereceğini söyledi.

Şu anda dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasına adını yazdırmış Telegram, Bot sistemini kurarak, Telegram da sorunu olanlara çok basit bir şekilde yardım edebilecek. Telegram’ın CEO’su Pavel Durov tarafından öne sürülen mesajlaşma botları, Telegram’ı diğer uygulamalardan ayıracak en büyük sistem olabilir.

Telegram için Bot Yazana 1 Milyon Dolar Ödül Verilecek!

Telegram CEO’su Bot’u tarih ederken şu sözleri söyledi:  “Geliştireceğiniz botun farklı bir platformdan gelmiş olması ya da kopyalanmış olduğu ihtimallerini umursamıyoruz. Bizim için tek önemli şey, yazdığınız Bot’un Telegram uygulamamız ile sorunsuz bir şekilde çalışması ve Telegram da çalıştığını hissettirmesi.” Sözlere Baktığımız zaman, ne olursa olsun Telegramla çalışabilsin ve bize Telegram’ı hissettirsin, bu konuda aranan tek şart.

TelegramAslında baktığımız zaman ne Whatsapp’da, ne de farklı bir mesajlaşma uygulamasında bu tarz bir bot geliştirilmiş değil. Bu konuda oldukça büyük çalışmalar yürüyen Telegram, kısa zaman önce de, Telegram Bot Application Programming Interface yani, Telegram Bot uygulama Programlama Arayüzünü kullanarak bot geliştiren ilk takım veya bireye 1 milyon dolar ödül vereceğini duyurdu.

Yapay zeka konusunda bir çok firmanın çalışmaları olduğunu, kısa bir süre önce Facebook’un Messenger uygulaması için Sohbet botları geliştirdiğini biliyoruz. Bot Geliştiricileri için Telegram’ın verdiği bu ödülün, oldukça iyi olduğunu düşünüyorum. Aynı zaman da Yapay zeka konusunda özellikle de bilgisayar bölümü okuyanların biraz daha yüklenmesi gerektiğine inanıyorum.

Yapay Zeka, hem ülkemiz de, hem de dünya da git gide daha da popüler bir hala geliyor ve artık her alanda karşımıza çıkabiliyor. Mesajlaşma uygulamalarının yapay zekaya önem vermesinin en temel sebeplerinden birisi de bu diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.