Ana sayfa Editörden Tesla Model 3 Tek Bir Araç Olmayacak

Tesla Model 3 Tek Bir Araç Olmayacak

PAYLAŞ

Elektrikli arabaların kalbi olan Tesla firması her ne kadar ülkemizde rastlanmasa da Amerika’nın gözbebeği haline gelmek üzere. Çıktığı günden bu yana şarj istasyonlarının gelişmesi ve yayılması, her petrol istasyonunda elektrikli araçlar için de bir şarj istasyonu bulunması gibi gelişmeler Tesla araçların yayılmasına öncülük ediyor. Araçlarında verimli şarj konusunda da öne çıkan Tesla, yeni bir ürün için hazırlık yaptığına dair iddialar dolaşıyor.

İki farklı model ile geleceği konuşulan Tesla’nın üçüncü nesil arabaları sedan ve crossover kategorisinde ayrılacak. Sedan modelinin ise önceki modellere nazaran daha küçük olacağı dedikodusu da dolaşıyor. 2017-2018 arasında kullanıcı karşısına çıkacak olan aracın birçok modelinin olacağı ve başlangıç fiyatının ise 35,000 dolar olacağı söyleniyor.

Elektrikli arabanın elektrikli olması belki birçok insanın kafasını karıştıracağı ya da bazı endişelere hapsedeceği aşikar. Günümüzde herkesin çantasında bir telefon/tablet ve kesinlikle yanında bir şarj aleti, şarj aküsü bulunuyor. Düşünsenize, tatil için yola çıkıyorsunuz fakat varacağınız noktaya ulaşamadan aracınızın şarjı bitiyor ve aküden şarj ediyorsunuz. Ne kadar da can sıkıcı? Şimdilik Amerika dışındaki ülkeler için hayal olacağı düşünülebilir fakat Tesla’nın öngörülerine göre 2020’de dünyada bir milyon elektrikli araç olacak ve bunun 500.000’ini Tesla ürünleri oluşturacak. Merakla bekliyoruz o günleri.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.