Ana sayfa Otomobil Show TV’de Yayınlanan Kış Güneşi Dizisinde Tesla Model S’e Benzinli Motor Sesi...

Show TV’de Yayınlanan Kış Güneşi Dizisinde Tesla Model S’e Benzinli Motor Sesi Montajı !

PAYLAŞ

Show TV’nin sevilen dizilerinden olan Kış Güneşi Dizisinde Elektrikli Tesla Model S’e Benzinli Motor Sesi eklenmiş. Konu Sosyal medyanın gündeminde yer alıyor.

Aslında bu tarz olaylar daha önce de karşımıza çıkmıştı. Özellikle FLASH TV’nin yaşlandırma tekniği bunun yanı sıra, Samanyolu’nun yanlış montaj yapması gibi hatalar karşımıza çıkmıştı. Ancak en efsanesi Show TV’den geldi.

Sevilen dizilerden olan Kış Güneşi dizisinin son bölümünde internet sitemiz Teknovi’de de yer verdiğimiz Tesla Model S’e yer verildi. Ancak öyle bir yer vermişler ki, Tesla Model S elektrikle çalışan motorlara sahip olduğu için duyabileceğimiz bir motor sesine sahip değil. Bunu düşünen Show TV’de Tesla Model S‘e benzinli motor sesi eklemiş. Başlarda, adamlar gerçekten paraya kıymış, Tesla’nın aracını getirmişler diye düşünsekte, Tesla Model S’e benzinli motor eklenmesi baya bi komik durmuş.

Neden Elektrikli Tesla Model S’e Benzinli Motor Sesi Eklendi !

Biliyorsunuz ki elektrikli araçların neredeyse birçoğu, duyamayacağımız kadar az bir motor sesine sahip. Kış Güneşi dizisinde kullanılan Tesla Model S, dünyanın en gelişmiş elektrikli araçlarından birisi. Tam donanımı ve yüksek hızlara ulaşması da aracın en iyi yanlarından bir tanesi. Show TV Tesla Model S’in elektrikli olduğunu ve ses çıkarmadığını düşününce motor sesi ekleyelim de, izleyiciler araç neden çalışmıyor şeklinde düşünmüş olabilir.

Tesla’nin Türkiye de ki en büyün fan grubu olan Tesla Türk, dizideki bu efsane tespiti yapıp videosunu kaydetmiş. Flash TV, Samanyolu gibi kanalların yaptığı montajlardan sonra, Show TV’nin diziyi montajlayan ekibinin böyle bir şey yapması pekte zorumuza gitmemeli diye düşünüyorum. Bu tarz gelişmiş araçlar maalesef ki ülkemizde yaygın değil. Bu yüzden olmalı ki, Popüler kanallardan olan Show TV’de yayınlanan dizinin montaj ekibi böyle bir montaj yapmış. Lakin düşündüğümüzde de zaten, Tesla Model S’i bilmeyen birisi diziyi izlediğinde, “Yav bu araba gidiyor ama neden ses yok?” diye düşünebilir.

Ancak her ne kadar bir konuda haklı olsalar da – madem montajla madem motor sesi ekleyeceksiniz, neden dizi de elektrikli araba kullanıyorsunuz ? diye de sormadan edemedim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.