Ana sayfa Otomobil Tesla Model X ile Yaptığı Ölümcül Kazadan Sağ Çıktı!

Tesla Model X ile Yaptığı Ölümcül Kazadan Sağ Çıktı!

PAYLAŞ
Tesla Model X ile Yaptığı Ölümcül Kazadan Sağ Çıktı

Elektrikli araçlarda devrim yaratacak şekilde karşımıza çıkan son model araç: Tesla Model X ile Yaptığı Ölümcül Kazadan Sağ Çıktı!

Bu zamana kadar otomobil firmalarının en çok dikkat çektiği konulardan bir tanesi de araçların donanımlarının aksine araçların ne kadar sağlam olduğuydu. Firmalar her ne kadar araçlara üstün donanım eklese de maalesef ki yapılan kazalarda görülüyor ki bazı araç markaları dışında üstün donanımlı araçlar bile ölümcül kazalarda herhangi bir korunma barındırmıyor. Böylelikle ölüm oranları da kazalara göre artmış oluyor.

Son dönemlerde elektrikli araçların sağlamlığı konusu tekrardan gündeme gelirken sektörün önde gelen firmalarından birisi de şüphesiz Tesla. Ürettiği üstün donanımlı elektrikli araçlarla karşımıza çıkan Tesla’nın satış rakamları yükseldikçe trafikteki araç sayısı da artmış oldu. Böylelikle Tesla arabaları yolda görme ihtimalimiz de haliyle artıyor.

Tesla Model X ile Yaptığı Ölümcül Kazadan Sağ Çıktı!

Daha önce yaptığı kazalarla gündeme gelen Tesla bir kez daha gündeme geldi. Sağlam araç üretmek konusunda önde gelen Volvo’dan sonra Tesla’nın sağlamlığı yapılan bir kaza sonrasında gündeme geldi. Tesla araçların sağlamlığı yapılan bir kaza sonrasında görüldü. Bu zamana kadar yapılan bir çok kaza da diğer markaların otomobillerinin iç donanımları da kazadan etkileniyor ve araç çalışamaz hale geliyordu. Ancak istisna firmalar bu durumdan etkilenmiyordu. Tesla da bu firmalar arasında yerini almayı başardı.

tesla 1

Tesla Model X’in ne kadar sağlam olduğu bir kaza sonrasında göründü. Elektrikli araç 72 kilometre hızla giderken GMC markalı bir kamyona çarpmış. Görsellerden de gördüğünüz gibi her ne kadar aracın ön tarafında sıkıntılar çıksa ve tampon dağılmış olsa da aracın içerisinde kazaya dair en ufak bir iz yok.

Özellikle de airbag konusunda ve kaza da iç sağlamlık konusunda kendine güvenen Tesla, böylelikle bu güvenini bir kez daha kanıtlamış oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.