Ana sayfa Otomobil Güncelleme ile Tesla Model X’de Sürpriz Yenilik Ortaya Çıktı!

Güncelleme ile Tesla Model X’de Sürpriz Yenilik Ortaya Çıktı!

PAYLAŞ
Tesla Model X’de Sürpriz Yenilik Ortaya Çıktı

Elektrikli araçların liderlerinden Tesla, yeni yazılım güncellemesini yayınladı. Yeni Güncelleme ile Tesla Model X’de Sürpriz Yenilik Ortaya Çıktı

Norveçli Tesla Model X kullanıcısı Tesla tarafından yayınlanan son güncelleme ile beraber daha önce firmanın belirtmediği bir konuda geliştirme olduğunun farkına vardı. Kullanıcı başlangıçta aracının kapısını açarken kronometre ile süre tuttu daha sonrasında ise 2 güncellemenin farkını ortaya koydu.

Tesla yazılım konusunda oldukça emin adımlarla ilerliyor. Araçlarına üstün donanımı ve teknolojiyi ekleyen firma aynı zamanda yazılım desteği ile de dikkat çekiyor. Sektörün ağır abilerinden Tesla, geçtiğimiz günler de yeni bir yazılım güncellemesi yayınlamış ve bu güncelleme de bazı değişiklikler yapmıştı.

Tesla Model X’de Sürpriz Yenilik Ortaya Çıktı!

Örneğin güncelleme ile beraber oto pilot’da ciddi değişiklikler yapıldı. Ayrıca araçta bulunan radar sensörlerde de iyileştirmeler yapıldı. Tüm bunların yanında firma tarafından daha öncesinde belirtilmeyen bir yenilik daha geldi.

Norveçli Tesla Model X kullanıcısı güncelleme ile beraber aracın aşağıdan yukarıya doğru açılan kapısında da değişiklik olduğunun farkına vardı. Daha önceki güncelleme de aracın kapısı 6.6 saniye de açılıyordu. Yeni güncelleme ile beraber aracın kapısı 5.1 saniye de açılıyor. Yani yazılımsal anlamda değişiklik ile 1.5 saniyelik bir iyileştirme mevcut.

Kullanıcı tarafından bu durumu kanıtlamak adına eski yazılım ve yeni güncelleme sonrası şeklinde bir de video var. Videodan durumu daha iyi anlayabilirsiniz ;

Tesla bu yılın başında araçlardaki kapıların asimetrik çalıştıkları ve ısındıkları yönünde şikayet almıştı. Şikayetler sonrasında İsviçreli kapı tedarikçisine dava açmıştı. Tesla’nın davası devam ederken aynı zamanda yazılım güncellemeleri ile kapılardaki sorunun çözümlenmesi için çalışmalar sürüyor. Son güncellemeye sessiz sedasız bu yeniliği eklemeleri ince bir detay olmuş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.