Ana sayfa İnternet Tesla Motors Peşinden Koştuğu Tesla.Com Domainini Satın Aldı

Tesla Motors Peşinden Koştuğu Tesla.Com Domainini Satın Aldı

PAYLAŞ

Dünya çapında ürettiği akıllı sistemlerle donatılan elektrikli araç üreticisi Tesla Motors Peşinden Koştuğu Tesla.Com Domainini Satın Aldı site yönlendirildi bile!

Elektrikli otomobil denildiğinde ilk akla gelen firmalardan “Tesla Motor” uzun zamandır yenilikçi ve tam donanımlı prensibiyle otomobil üretiyor. En son olarak Tesla Model S ile elektrikli araçlarda çığır açan firma, uzun zamandır internet sitesi için alan adı sorunu yaşıyordu. Global bir firma olduğu için www.teslamotors.com alan adıyla faaliyet sürdüren firma, bu alan adına giriş yaptığınızda araçlarını vs. tanıtıyordu. Ancak firmanın istediği alan adı yani domain tam olarak bu değildi. Daha sade ve firmayı daha fazla tanıtabilecek bir domain arayan Tesla, insanların sondaki motors kelimesii kullanmadığını ifade etmiş, bunun üzerine www.tesla.com domaini için kolları sıvamıştı. Büyük uğraş verilen domain, başkası tarafından alındığından dolayı, firma istediği domaini uzun bir süre alamamış, domain sahibi olan adam ile anlaşma yapılamamıştı.

Tesla.com domain sahibi, siteyi Nikola Tesla’nın hayranı olduğu için açmış, burada Tesla hakkında bilgiler vs. veriyordu. Stu Grossman ismindeki Nikola Tesla hayranı bir adam açtığı sitede elektriksel birçok konuya değiniyor, bu sitede kullanıcılara elektriğin tarihinden bahsediyordu. Son zamanlarda Tesla Motors’un bu domaine talip olması ile beraber  yıllardır domaini elinde tutmayı başaran adam domaini sonunda firmaya sattı.

Tesla.Com domainini satın aldı

Artık elektrik konusunda büyük buluşlara imza atan bilim adamı Nikola Tesla’yı anlatan www.tesla.com internet sitesini ziyaret ettiğinizde, Tesla Motors‘un sitesine yönlendirileceksiniz. Birçok kişinin merak ettiği soru ise, domainin ne kadar fiyatla alındığıydı. Domaini incelediğimizde, domainin düşme ihtimali olduğunu da hatırlatmak isteriz. Yani yıllardır domaini elinde tutan adam, domainin yıllık ücretini ödemeyi unutması ile beraber Tesla Motors domaini satın almış olabilir. Bir diğer ihtimalde, adam ile Tesla Motors‘un anlaşma masasına oturup, yüklü meblağ para ödemiş olması.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.