Ana sayfa Apple Tesla Motors’un Eski Başkan Yardımcısı Apple’da işe Başladı!

Tesla Motors’un Eski Başkan Yardımcısı Apple’da işe Başladı!

PAYLAŞ

Apple elektrikli otomobil konusuna oldukça önem veriyor. Son olarak Tesla Motors’un Eski Başkan Yardımcısı Apple’da işe Başladı. İşte detaylar.

Elektrikli araç üretimi konusunda Otomobil sektöründeki markaları tereddüte sokan Apple, büyük bir hamle yaparak Tesla Motors’un Eski Başkan Yardımcısını şirkette işe aldı. Apple’ın sürücüsüz araçlar ve elektrikli araçlar konusunda gizliden yürüttüğü projelerinin olduğunu biliyoruz. Bu konuda sağlam yatırımlar yapan Apple, işinde tecrübeli, sağlam kişiler ile Otomobil sektöründe büyük adımlar atmaya devam ediyor.

Teknoloji devleri artık kendi sektörleri dışında, farklı sektörlere de yönelmiş durumda. Örneğin Google, sürücüsüz otomobil ve robotları ile son zamanlar da çok sık karşımıza çıkıyor. Aslında sürücüsüz otomobil konusunda Google’ın gerçekten de üst düzey çalışmaları olduğunu ve bu konuda çalışmalarını her geçen gün arttırdığını biliyoruz.

Tesla Motors'un Eski Başkan Yardımcısı Apple'da işe Başladı

Tesla Motors’un Eski Başkan Yardımcısı Apple’da işe Başladı!

Sektörde ki diğer dev şirket ise Apple, gizli yapılan çalışmalar ile beraber Apple elektrikli otomobil üretimi yapacak. Apple’ın Project Titan adını verdiği bu çalışmanın amacı, elektrikli otomobil üreterek, teknoloji donanımıyla kuşatmak. Böylelikle Tesla Motors gibi sektöre hakim şirketlere rakip olmak isteyen Apple, amacına da ulaşmış olacak. Geçtiğimiz günler de Tesla Motors’dan ayrılan kişilerin Apple tarafına geçmesi bir çok söylentiyi doğruladı. Apple’ın geliştirmekte olduğu Project Titan’a yeni bir ekip lideri katıldı. Tesla Motors’un eski başkan yardımcısı artık Apple’ın projesinde yer alacak. Böylelikle Apple gizliden yürüttüğü projesini daha da ileriye taşıyacak.

Son olarak geçtiğimiz gün Tesla Motors’un eski Başkan yardımcısı işten ayrılması sonrasında Apple tarafından göze kesilmişti. Apple, eski başkan yardımcısını yeni projesi için işe almış olmalı ki, son zamanlar da bu konu hakkında bir çok iddia ortaya atıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.