Ana sayfa Drone Tesla’nın icadı Drone’ları Havadayken Şarj Edecek!

Tesla’nın icadı Drone’ları Havadayken Şarj Edecek!

PAYLAŞ
Tesla'nın icadı Drone'ları Havadayken Şarj Edecek

Elektriğe katkıları ile ön plana çıkan Tesla’nın icatları geçmişten günümüze kadar geliyor. Tesla’nın icadı Drone’ları Havadayken Şarj Edecek

Teknoloji çağının en baba fikirleri geçmişteki icatlar ve buluşlar ile yön bulmaya devam ediyor. Yaşadığı döneme göre çağın ötesinde icat ve buluşlar ile adından fazlasıyla söz ettiren Nikola Tesla, Drone’ların şarj sorunu için önemli bir rol oynayacak. Tesla’nın icadı, dronelar havadayken şarj olabilmesini sağlayacak.

Çağın ötesinde adam, Nikola Tesla her ne kadar yıllar önce yaşasa da adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu zamana kadar bir çok sektörde yardıma koşan Tesla yine devreye giriyor. Tesla tarafından bulunan ve aradan uzun yıllar geçen bir icat, drone’larda kullanılacak. Londra Kraliyet Akademisindeki araştırmacılar tarafından uzun zamandır çalışmaları devam eden sistem, Tesla’nın icadı sayesinde gerçekleşti.

Tesla’nın icadı Drone’ları Havadayken Şarj Edecek!

Drone kullananların en büyük sorunlarından bir tanesi, uçurdukları Drone’un markası ne olursa olsun uçuş süresi bir hayli az olabiliyor. Bu durum aslında bir çok firma tarafından araştırılıyor. Ancak her ne kadar araştırmalar yapılsa da bataryalar arttırıldığında drone dengesi bozulurken, bataryanın kapasitesi düşürüldüğünde de günümüzdeki drone’lardaki uçuş süresi sorunu yaşanıyordu. Tesla’nın 150 yıl öncesinde bulduğu bir buluş, drone’lar havadayken kablosuz şarj özelliğini sağlayacak.

Araştırmacılar tarafından dronelara kablosuz şarj özelliğini kazandıracak şey, İndüktif kuplaj. Daha öncesinden ayarlanmış bir frekansta kablosuz güç aktarımı yapan, birbirine göre ayarlanmış iki bakır bobinden oluşan bu sistemin mucidi ise Nikola Tesla.

Elektrikle ilgili çalışmalarıyla bilinen ve elektriğin babası ünvanına sahip Tesla’nın geçmişten günümüze kadar taşıdığı bu buluşu ile beraber Drone’lar kablosuz bir şekilde havada şarj olabilecek. Bu da uçuş sürelerini arttırırken aynı zamanda batarya kapasitesinin arttırılmasına da yardımcı olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.