Ana sayfa Editörden Tesla’nın Yeni Modeli 4 Yıl İçerisinde Geliyor

Tesla’nın Yeni Modeli 4 Yıl İçerisinde Geliyor

PAYLAŞ

Amerika’da bulunan ünlü elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla, son yaptığı basın duyurusu ile geliştirdiği ve üzerinde çalıştığı projeler ile alakalı son gelişmeleri paylaştı. Son olarak sizlere 2 yıl içerisinde yeni Teslalar’ın geleceğini duyurmuştuk hatırlarsanız. Son basın açıklamalarına bakılırsa yeni bir model yerine eski ve üretilmeyen bir modelin dizaynı, tasarımı ve iç yapısı tamamıyla değişecek. Evet, Roadster’dan bahsediyoruz!

Elon Musk’ın açıklamasında Roadster modelinin iç dizaynı, performansı, motoru, bileşenleri tamamıyla değişecek. Oldukça güçlü olacağının altını çizen Elon Musk, sadece 2012’de kalan Roadster modelinin güncellemesini duyurmadı aynı zamanda Model S P85D serisine gelen güncelleme ile 0’dan 97 km saat hıza yalnızca 2.8 saniyede ulaşabilecek.

S P85D serisine gelen bu güncelleme sizi şaşırtmasın. Asıl şaşırmanız gereken nokta, Roadster modelinin bundan çok daha iyi performans sunacağı gelen bilgiler arasında. Tesla’nın yeni aracı verilen bilgilere bakılırsa ciddi anlamda ses getirecek bir otomobil olacağa benziyor. Bakalım kaç yıl içerisinde yollarda göreceğiz yeni aracı?

Tesla otomobil şirketi ile ilgili sorularınız mı var? Veya başka bir konuda sorularınız varsa topluluk sayfamızda sorabilir, başka kullanıcıların sorularına yanıt verebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.