Ana sayfa Apple Tim Cook Türkçe Tweet Atarak Saldırıyı Kınadı!

Tim Cook Türkçe Tweet Atarak Saldırıyı Kınadı!

PAYLAŞ
Tim Cook Türkçe Tweet Atarak Saldırıyı Kınadı!

Geçtiğimiz gün İstanbul’da terör saldırısı sonrasında patlama meydana gelmiş, hayatını kaybedenler olmuştu. Tim Cook Türkçe Tweet Atarak Saldırıyı Kınadı!

Dün gece İstanbul Atatürk havalimanında meydana gelen Terör saldırısı sonrasında ülkece yastayız. Dünyanın bir çok yerinden saldırıya karşılık tepkiler geldi. Ülkelerin başbakanları, yerel basınlar, uluslararası sivil toplum kuruluşları saldırıya karşılık tepkilerini gösterirken, bir tepki de Apple’dan geldi.

Dünyanın en popüler teknoloji şirketlerinden birisi olan Apple’ın CEO’su Tim Cook resmi twitter hesabı aracılığıyla İstanbul’da gerçekleşen terör saldırısını kınamak amacıyla Türkçe bir tweet yayınlayarak, terör saldırılarına karşı tepkisini ortaya koydu.

Tim Cook Türkçe Tweet Atarak Saldırıyı Kınadı

Dünyanın farklı yerlerinden bir çok ünlü kişi saldırıya karşı tavrını net olarak ortaya koydu. Ancak Dünyaca ünlü bir firmanın CEO’su tarafından saldırının gerçekleştiği ülkemizin dili ile tweet atması oldukça önemli bir duruş.
arasDün akşam 21:30 sularında İstanbul Atatürk Havaalanında meydana gelen canlı bomba terör saldırısı sonrasında Apple’ın CEO’su Tim Cook bir süre geçtikten sonra Dualarımız Türk Halkı için #Istanbul şeklinde bir tweet gönderdi. Tweet kısa zaman içerisinde 10 bin yakın retweet ve favori aldı. Dünya genelinde bir çok ünlü kişi tarafından saldırılara karşı tepkiler sürüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.