Ana sayfa Android Tizen İşletim Sisteminde Android Uygulamaları Çalışıyor!

Tizen İşletim Sisteminde Android Uygulamaları Çalışıyor!

PAYLAŞ

Tizen işletim sistemi merakla bekleniyor. Samsung Z1 modelinin kullandığı Tizen, Android uygulamalarını çalıştırabiliyor. Yani Tizen işletim sistemi içerisine Android uygulamaları yükleyebiliyorsunuz. Dolayısıyla milyonlarca uygulamanın yer aldığı Google Play Store, Tizen için bir hazineye dönüşmüş durumda.

Samsung’un özel olarak geliştirdiği Tizen işletim sistemi hakkında gelişmeler devam ediyor. Uzun bir süredir geliştirilen ve ilk meyvesini vermeye hazırlanan Tizen işletim sistemini kullanan ilk telefonlardan biri olan Samsung Z1 modelinde, Android için yapılmış olan WhatsApp uygulaması çalıştırıldı. Daha önce bu konuyla ilgili bazı fotoğraflar paylaşılmıştı ancak fotoğraflar açıkcası güven vermiyordu. Şimdi ise bu konuda bir video yayınlandı. Videoda WhatsApp uygulamasının Tizen işletim sisteminde sorunsuz olarak çalıştığını görebiliyoruz. Tizen’in Android’e oranla önemli farkları bulunuyor. En önemli farkı ise performans konusunda karşımıza çıkıyor. %200’lere varan bir performans farkı söz konusu.

Samsung Z1 modelinin yarın resmi olarak lanse edilmesi bekleniyor. Yani böyle bir gelişmenin cihazın lansman tarihinden hemen önce yapılması da tabii ki düşündürücü. Samsung Z1 için büyük bir dikkat çekme kaynağı olan bu konuya ilişkin videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu işlemin gerçekleşmesi için Tizen uygulama marketinden OpenMobile’s ACL isimli uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Bu uygulamayı kurduktan sonra istediğiniz Android uygulamasını Tizen işletim sistemine çalıştırmanız mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.