Ana sayfa Oyun Total War Rome 2’nin satış rakamları açıklandı

Total War Rome 2’nin satış rakamları açıklandı

PAYLAŞ

Geliştiriciliği Creative Assembly tarafından üstlenen Total War serisinin son oyunu Rome 2’nin satış rakamları açıklandı. Strateji oyunları kategorisinde son yıllarda yaşanan durgunluğun üzerine geçtiğimiz Eylül ayının başında satışa sunulan Rome 2, PC sürümüyle kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Sega’nın dağıtımını üstlendiği Rome 2, optimizasyon sorunlarıyla tartışma konusu olmuştu.

Sistem gereksinimlerini fazlasıyla karşılayan donanımlarda bile takılmalar yaşayan oyun için bazı güncellemeler yayınlandı ancak halen tam anlamıyla bir akıcılık söz konusu değil. Diğer yandan oyun sadece PC sürümüyle satışta. Tüm bu olumsuzluklara rağmen Sega tarafından açıklanan rakamlara göre Rome 2, 800.000 kopya satmayı başarmış.

Yaşanan aksaklıklara rağmen oyunun 800.000 kopya satması kayda değer bir başarı olarak görülebilir. Strateji oyunları arasındaki kendi tarzı sebebiyle popüler oyunlarla kıyaslanmaması gereken Rome 2’nin henüz daha aşılamamış optimizasyon problemleri içerdiğini de tekrar hatırlatalım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.