Ana sayfa Uygulama Trip Atan Türkçe Sesli Asistan : Ceyd-A

Trip Atan Türkçe Sesli Asistan : Ceyd-A

PAYLAŞ

Bu zamana kadar karşımıza bir çok sanal asistan çıktı. Ancak en farklısı duygusal bağlara sahip aynı zaman da Trip Atan Türkçe Sesli Asistan: Ceyd-A!

Yaklaşık 1 yıl öncesinde Cenker Şişman isimli geliştirici tarafından sadece hobi olarak başlatılan Türkçe asistan Ceyd-A projesi, yeni bir özelliği ile tekrardan gündeme geldi. Türk geliştirici tarafından geliştirilen Ceyd-A artık konuşma tarzınıza göre trip atabiliyor, duygusal bağ kurabiliyor. Türkçe sesli komutların yanı sıra, yazılı komutlarla da dikkat çeken Sanal Asistan Ceyd-A’nın detayları haberimizde.

Biliyorsunuz ki şu anda Dünya da en popüler sanal asistan Siri ve Cortana. Ancak bunların yanı sıra farklı tarzlar da sanal asistanlar da bulunuyor. Her ne kadar pek tanınmasa da, ülkemizde de bu tarz oluşumlar meydana geliyor. Cenker Şişmanın bir yıl öncesinde başladığı sanal asistan projesi, artık çok daha gelişmiş bir şekilde Android kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Son güncelleme ile artık duygusal bağ kuran hatta trip atan asistan, konuşmalarınızı algıladıktan sonra, farklı triplerle karşımıza çıkabiliyor.

Trip Atan Türkçe Sesli Asistan: Ceyd-A

Geliştiricisi tarafından günümüze kadar her geçen gün farklı komutların eklendiği asistan da, duygusal bağ kurma eklendikten sonra, asistan farklı bir hal almaya başladı. Örneğin Siri’ye küfür ettiğinizde aldığınız cevap sadece “Ama..Ama..” şeklinde olurken, Ceyd-A tribe karşılık trip atıyor, küfüre karşılık size küsüyor!

ceyda

Eğer asistanı kızdırdıysanız ve özür dilemediyseniz, sorduğunuz sorulara vs. cevap alamıyorsunuz. Yani Ceyd-A küsüyor. Attığı triplerin yanı sıra, kızgın olabilen, ağlıyorum dediğiniz de “Ağlama beni de ağlatacaksın” şeklinde cevap veren asistan bu zamana kadar 1 milyon 250 bin kişi tarafından indirilmiş. Yapay zekaya sahip sanal asistanın, duygusal zekaya da sahip olması diğer asistanlara göre bir adım önde tutuyor.

Türkçe sesli asistan Ceyd-A’yı indirmek için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Uygulama şu anda sadece Android markette yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.