Ana sayfa İlginç Ürünler Havaalanlarında Tüm işlemleri Yapabilen Akıllı Valiz : Bag2Go

Havaalanlarında Tüm işlemleri Yapabilen Akıllı Valiz : Bag2Go

PAYLAŞ

Hayatımızı kolaylaştıran Akıllı telefon, akıllı saat, Akıllı gözlüklerden sonra, şimdide Havaalanlarında Tüm işlemleri Yapabilen Akıllı Valiz : Bag2Go çıktı !

Havaalanlarında en büyük sıkıntılardan bir tanesi de check-in sırasıdır. O sıranın sonu bir türlü gelmez. Aslında yeni nesil cihazlarla bu soruna çözümler bulunuyor. Birçok havayolu şirketine ait check-in makinelerinden biletimizi v.s basabiliyoruz. Ancak havaalanlarında bu bile artık çözüm değil. Lakin, havaalanlarına gittiğimizde sırf bunun için 2 saat öncesinden orada bulunmamız gerekiyor. Kuyruğu atlatıp, bileti bastıktan sonra bir diğer sorunda valizin kaç kg geleceği. Acaba ücret öder miyim? Kabin bagajına uygun mu? bu soruların ve sorunların hepsini çözebilecek bir valiz yakında piyasada yerini alacak.

Hayatımıza birçok akıllı cihaz girdi ve aslında doğru kullanımda gerçekten de bazı şeyleri kolaylaştırdıklarını söyleyebiliriz. Tüm bu cihazlar arasına bir de akıllı valizler yakında gelecek. Sık sık seyahat edenler için tasarlanan bu valiz, yukarıda saydığımız tüm sorunları kökten halledecek şekilde tasarlanmış. Dünyadaki ünlü valiz üreticilerinden, alman marka Rimowa ürettiği sağlam ve kaliteli valizlerin yanına bir de Akıllı sistemlerle donatılmış valizler ekleyecek. Rimowa’nın geliştirdiği Electronic Tag teknolojisini kullanan Bag2Go adındaki bu valizler, check-in kuyruğunda saatlerce beklemenize gerek kalmadan sizin yerinize online check-in yapıyor, uçuş bilgilerinizi de akıllı telefonunuza gönderiyor.

Akıllı valizSeyahat edenlerin bir diğer sorunu olan valiz ağırlığı, ebat vs konusunda da görevlilerin yapışkan kağıtları yapıştırmasına gerek kalmadan çözüm yolu sunan Bag2Go akıllı valizler ile beraber, valize attığınız eşyaların kaç kilo olduğu ekranında yazıyor. Ayrıca görevlilerin yapıştırdığı kağıt parçası yerine, bu kağıt parçasında yer alan bilgiler, valizin ekranında beliriyor. (Her uçuşunuz da ekrandaki bilgiler de değişiyor) Seyahatiniz hakkında bilgileri gösteren akıllı valizler hem zamandan tasarruf ettiriyor, hemde unutkan insanların seyahatini daha da kolaylaştırıyor. Bu valizler ile beraber havaalanlarında uçuşunuzun olduğu yere doğru hızlı bir şekilde gitmeniz yeterli. Çok tanıtımını yaptık, ancak daha iyi anlayabilmeniz adına bu akıllı valizi tanıtan bir de tanıtım videosu var ;

Alman valiz ve çanta üretici Rimowa ile, Alman havayolu şirketi Lufthansa’nın ortak çalışması sonucunda insanların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilen Bag2Go isimli akıllı valizler, özellikle Lufthansa hava yollarında önemli öncelikler sağlıyor. Şu anda sadece Alman hava yolu şirketi ile anlaşan firma, daha sonrasında farklı firmalar ile de anlaşmaya varabilir. Rimowa’nın akıllı valizleri, 14 Mart 2016 dan itibaren hayatımıza girmiş olacak. Akıllı valiz diyip durduk, ancak ben akıllı valiz istemem sadece eşyalarımı taşısın derseniz de, üzerinde yer alan güç tuşu ile normal bir valize çevirebiliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.