Ana sayfa Sosyal Medya Tumblr, Instagram’ı Geride Bıraktı

Tumblr, Instagram’ı Geride Bıraktı

PAYLAŞ

Sosyal medya savaşları hız kesmeden devam ediyor. Gittikçe kızışan bu savaşta heyecan giderek artarken Tumblr yaptığı açıklama ile ünlü sosyal paylaşım sitesi Instagram‘ı geçtiğini açıkladı. Facebook, Twitter gibi yerini garantileyerek geniş kitlelere henüz ulaşamayan sosyal ağlar arasındaki bu savaşta Tumblr açık ara önde gözüküyor.

Instagram, Pinterest, Tumblr gibi camiada henüz yeni olan sosyal ağların büyüme hızlarına bakıldığı zaman önümüzdeki yakın gelecek içerisinde diğer dev sosyal ağlarla mücadele edebileceğini görüyoruz.

instagram-logo

TechCrunch‘ın yayınladığı verilere göre Instagram platformu Tumblr ve Pinterest gibi platformlar arasında gittikçe geriye doğru düşmüş gözüküyor.

Geçtiğimiz Ocak ayında sizlere 2013 yılında sosyal ağların durumunu aktarmıştık. O haberimizde 2013 yılının yıldızı olarak Instagram’dan bahsetmiştik ve Tumblr’ın Instagramı yakalayabileceğini söylemiştik. İlgili habere : 2013 Yılında En Çok Büyüyen Sosyal Ağ ve Diğerlerinin Durumu başlığından ulaşabilirsiniz.

Yayınlanan bu istatistiklere göre son 6 ayın en büyük gelişme yakalayan sosyal ağ sitelerinin diğer detayları da şu şekilde açıklanıyor:

Tumblr sosyal ağlar arasında liderliği eline alan yeni bir platform olarak göze çarparken son 6 ay içinde en büyük gelişme yakalayan isimler arasında diğer ilk 2 isim Facebook Messenger ve Instagram olarak ortaya çıkıyor. Tumblr kullanıcılarının bu diğer 2 platforma göre daha aktif olarak sosyal ağ kullanmaları da bir diğer önemli detay olarak önümüze çıkıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.