Ana sayfa İnternet Türk Hacker Kurduğu internet Sitesiyle 1 Milyon Dolar Vurgun Yaptı!

Türk Hacker Kurduğu internet Sitesiyle 1 Milyon Dolar Vurgun Yaptı!

PAYLAŞ

Türk Hacker 1 Milyon Dolar Vurgun Yaptı Vurgun Sonunda Yakalandı – Duyanları hayrete düşüren bu olay Hong Kong’da okuyan Türk hacker tarafından gerçekleşti.

Hong Kong‘da bir üniversite de Bilgisayar Mühendisliği bölümü okuyan ve bu zamana kadar düzenlenen bir çok yazılım yarışmasında birinci olan Muzaffer S.Y, 1 Milyon Dolarlık vurgun yaptıktan sonra, İstanbul Siber Polis ekiplerinin uzun çalışmalarıyla yakalandı ! Kendi adına Türk Hava Yollarında uçak bileti satın alındığı gerekçesiyle polise şikayette bulunan bir vatandaş, kendi haberi olmadan kredi kartından para çekildiğini ve bu paranın THY’den çekildiğini söyledi. Daha sonrasında Siber Suçlarla Mücadele ekibi olaya el koydu.

Uçuşun yapılacağı 2 Mart 2016 tarihinde Atatürk Havaalanına giden siber suçlarla mücadele ekibi, yurtdışında yazılım dünyasında önemli bir yere sahip olan Muzaffer S.Y‘yi yakalamayı başardı. Hackerın cep telefonunda yaklaşık 10 bin kişiye ait olduğu bilinen kredi kartı bilgileri yer alıyordu. Hong Kong Polytecnic Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğ bölümü okuyan Türk hacker, eğitim hayatının 2. sınıfına kadar büyük yazılım yarışmalarına katılmış ve bu yazılım yarışmalarında önemli başarılar yakalamış. Olayın hepsi bu değil !

Kontör Yükleme Sitesi Kurup, Kredi Kartı Bilgilerini Çalmışlar !

Veysi A. isimli bir kişinin Hacker Muzaffer‘den bir internet sitesi kurmasıyla olayın daha da derinleştiği biliniyor. Veysi’nin Kontör bayiilik sitesi kurmak istemesinden sonra Muzaffer tlmerkez.com (site şu an kapalı) adresli internet sitesini kuruyor. Bu internet sitesini Google’da üst sıralamalara çıkararak, kullanıcıların dikkatini çektirmek isteyen Hacker, daha sonrasında sitede kontör satın almak isteyenlerin kart bilgilerini Veysi’ye aktararak, yüksek miktarlarda komisyon alıyordu. Muzaffer’e komisyon veren Veysi ise daha sonrasında  farklı internet sitelerinden bilgisayar, akıllı telefon,televizyon gibi elektronik eşyalarını satın alıp, tekrar başkalarına ucuza satarak buradan gelen paraları da kendi hesabına aktarıyordu. Böylelikle yüksek miktarda parayı hesabına aktarıp, kullanıyordu.

Türk Hackerdan 1 Milyon Dolarlık VurgunBatman’da yakalanan Veysi A’nın. , evindeki bilgisayarında tam 160 bin kredi kartı bilgileri ile birlikte yakalandı. Bu zamana kadar başkasının kredi kartı bilgileri ile farklı internet siteleri aracılığıyla ürün alan ve bu ürünleri satan Veysi’nin  3 Milyon TL’den daha fazla para kazandığı bilinenler arasında. İkili bu zamana kadar hiç buluşmamasına rağmen Polis’e gelen şikayetler doğrultusunda yakalandı. Hong Kong’da üniversite okuyan ve yazılım ile çocukluktan bu yana içli dışlı olan Türk hacker Muzaffer S.Y “maddi sıkıntılar yaşadım, bu yüzden böyle bir iş yaptım” sözlerini söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.