Ana sayfa Drone Türk Polisine Yardımcı Yerli Drone Akıncı 3000!

Türk Polisine Yardımcı Yerli Drone Akıncı 3000!

PAYLAŞ
Türk Polisine Yardımcı Yerli Drone

Ülkemizde teknolojik faaliyetlere önem zamanla daha da artıyor. Yerli üretimlere bir yenisi daha eklendi. Türk Polisine Yardımcı Yerli Drone Akıncı 3000 Üretildi!

Teknolojinin gelişmesi ile beraber her alanda çalışmalara kolaylık getiriliyor. Yakın zamanda ülkemizde sevindiren bir haber karşımıza çıktı. Özellikle de bu zamana kadar askeri alanda teknolojiyi kullanmamız sonrasında ASELSAN ile Göktürk A.Ş’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışma, teknolojiye ayak uydurduğumuzu gösteriyor.

Aselsan ve Göktürk A.ş ortak çalışması sonrasında Akıncı 3000 adı verilen yerli drone üretmeyi başardı. Sıradan bir drone’a göre daha sağlam olan ve daha üst düzey özelliklere sahip olan Akıncı 3000, aynı zamanda irtifası ile de dikkat çekiyor. Üç bin metre irtifası ile dikkat çeken drone, saatte 90 km hıza çıkabiliyor. Sağlam olmasının yanında rüzgara karşı dayanıklı olan bu drone, askeri iha’larda olan tüm özellikleri barındırıyor. Drone ayrıca Video kaydı ve aktarımı konusunda başarılı bir şekilde adından söz ettirecek.

Türk Polisine Yardımcı Yerli Drone Akıncı 3000!

AKN 3000 video kayıt ve aktarımı için HD kalite sunuyor. Ayrıca 5 km’ye kadar HD görüntü aktarımı yapabiliyor. Askeri standartlara göre hazırlanan drone aşağıdaki videodan da anlayacağınız üzere oldukça yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş.

Drone’un çarpma, düşme gibi durumlarında tekrardan hareketi geçmesi sağlanabiliyor. IP69K, IP69, IP67 ve MIL sertifikalarına sahip olan bu drone, şu an için askeri alanda POLİS logosu altında çıkarılmış. Ancak ilerleyen zamanlarda siviller için de üretime geçeceği biliniyor. Akıncı 3000’e eşlik edecek olan kontrol istasyonu ve şarj istasyonu da özel olarak üretildi. Batarya konusunda henüz net bilgiye sahip olmasa da, ortalamanın üstünde uçuş süresine sahip olabileceğini söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.