Ana sayfa Sektörden Türk Telekom Değişim Hareketi ile Neler Değişecek?

Türk Telekom Değişim Hareketi ile Neler Değişecek?

PAYLAŞ

Türk telekom geçtiğimiz gün düzenlemiş olduğu basın toplantısında, TTNET ve Avea servislerini bünyesine kattığını duyurdu. Türk telekom değişim hareketi ile beraber kullanıcılar, nelerin değişeceğini merak etti. Detaylar Haberimizde

Avea, Türk Telekom ve TTNET markalarının birleşmesi ile beraber sosyal medyanın en çok konuştuğu konu bu olmaya başladı. Türk Telekom’un markaları birleşmesi ile beraber yeni logosu, yeni websitesi ve yeni reklam filmleri de yayınlanmaya başladı. Hadise, Sneijder ve daha birçok ünlünün yer aldığı reklam filminin bütçesi belli olmazken, sosyal medya, bu markaların birleşmesi ile nelerin olacağını tartışıyor.

Ünlülerin de Yer Aldığı Değişim Hareketi Reklamı Yayınlandı
Fiberliyo, isimli reklam filmi, bu Değişim hareketinin hemen ardından televizyonda dönmeye başladı. Reklam filminde, Sneijder, Hadise, Rıdvan Dilmen gibi ünlüler de yer aldı. 

Türk telekom’un 3 markayı tek çatı altında buluşturmas, yani bu markalarla birleşmesi ile beraber, reklam filminden de izlediğiniz üzere, en önemlisi, artık altyapılarda ciddi anlamda hızlandırma çalışmaları yapılacak, Fiber Alt yapı daha da yaygın hale gelicek. Türk telekom değişim hareketi ile beraber nelerin değişeceğini tek tek inceleyelim.

Ve Karşınızda Türk Telekom’un Yeni logosu 
logo1

3 Büyük Firmanın birleşimi sonucunda, yeni logo, yeni slogan ve Türk Telekom’un yeni Vizyonu kullanıcılara sunuldu. Sosyal Medyanın gündeminde yer alan Logo’yu kimileri çok beğenirken, kimileri de bu logonun maaliyetinin ne olduğunu sorguladı.

Yeni Slogan : Tek Telekom Türk Telekom Oldu
Aslında basın toplantısında en merak edilen konulardan birisi de logonun yanı sıra, Türk telekom’un yeni sloganının ne olacağıydı. Lakin 3 büyük firmanın bu şekilde tek çatı altında toplanması, büyük beklentiler yarattı. Bu yüzden basın toplantısında slogan da aşağıdaki şekilde Basına servis edildi. Slogan’da “Tek Telekom Türk Telekom” yazıyor. Türk telekom değişim hareketinin en başında da Yeni slogan ve Yeni logo yer aldı.

logo3

Büyük Değişimlerden Birisi AVEA kullananlarda Olacak !
Türk telekomun birleşmesi ile beraber en büyük değişim AVEA GSM operatörünü kullananlarda olucak. Cep telefonun sol üst köşesinde yer alan AVEA yazısı yerine artık Türk Telekom yazısı gelicek. Bunun dışında tarifelerde de birtakım değişimler yaşanabilir.

ceptelefonAVEA Bayiileri de Baştan Sona Yenilenicek, Dizayn Edilecek
Avea’nın Türk Telekom bünyesine katılması ile beraber tabii ki sadece cep telefonlarında değişim başlamıyacak. Bunların yanı sıra, sokaklarda gördüğümüz Avea logosunun yer aldığı bayiiler, artık Türk telekom’un yeni logosu, amblemi ile tekrardan dizayn edilecek.

turktelekomGörüldüğü üzere artık Türk Telekom logosuna sahip, yeni konsepteki mağazalar bizleri karşılayacak. Avea yazısının tamamen kaldırılacağını da hatırlatalım. Bu değişim ile beraber AVEA kullanıcılarında şu anlık hizmet anlamında bir değişiklik yok.

TTNET Tarafında da Bir takım Yenilikler Mevcut 
Büyük değişimin Avea tarafında olduğunu söylemiştik. TTNET’liler bu değişimden nasıl faydalanacak, nelerin değişeceği sorusu da gündeme geldi. TTNET’in paketlerinin isimleri değiştirilerek, artık TTnet yazısı kaldırıldı. Bunun dışında tarife fiyatları konusunda da değişimlerin beklendiğini söyleyebiliriz. Ayrıca, Fiber Altyapısının daha da geliştirilmesi ve daha yaygın hale getirilmesi de Ttnet tarafında oldukça etkili olacak diyebiliriz.

Türk Telekomun 81 ilde 37 milyon abone ve 34 bin çalışanıyla 206 bin Km’lik Fiber ağına sahip olduğunu da haberimize ekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.