Ana sayfa İnternet Türk Telekom PlayStore için Adil Kullanım Kotasını Kaldırdı!

Türk Telekom PlayStore için Adil Kullanım Kotasını Kaldırdı!

PAYLAŞ
Türk Telekom PlayStore için Adil Kullanım Kotasını Kaldırdı!

AKN hakkında yeni bir uygulama devreye girdi. Türk Telekom PlayStore için Adil Kullanım Kotasını Kaldırdı! Detayları ile beraber haberimizde.

Türkiye’de ki internet kullanıcılarının en büyük problemlerinden birisi de hiç şüphesiz AKN dediğimiz Adil kullanım kotasıdır. İnternetteki özgürlüğü kısıtlayan bunun yanı sıra kullanıcıların AKK’ye takıldıktan sonra hızını düşüren bu sınırlama konusunda Türk Telekom düzenleme yaptı. Adil Kullanım Kotası neredeyse bir çok firmanın internetinde hızınızın 3 mbps gibi komik hızlara düşmesiyle gerçekleşiyor.

Bu konuda internette bir çok kullanıcı tarafından düzenlenen, oluşturulan kampanya var. Ancak firmalar AKN kaldırılması konusuna sıcak bakmıyordu. Sonunda beklenen haber geldi. Türk Telekom Adil Kullanım Kotasını Kaldırdı! Şu an her ne kadar sadece şartlı olsa da, Türk Telekom servislerinden birisi olan Playstore için AKN kaldırıldı.

Türk Telekom PlayStore için Adil Kullanım Kotasını Kaldırdı!

Playstore’u bilmeyenler için, Türk Telekom’un uzunca bir süredir oyuncuların karşısına sunmuş olduğu oyun satış platformu diyebiliriz. Steam cüzdan ve bir çok oyuna ait e-Pin’i satın almak mümkün. Satın aldığınız ürünlerin internet faturanıza yansıtma seçeneği de var. Zaten bu yüzden de oldukça aktif kullanılıyor. Türk Telekom internetine sahipseniz ve PlayStore üzerinden alışveriş yapıyorsanız bu müjdeli haber sizin için.

Geçtiğimiz günler de gerek sistemsel olarak gerek tasarımsal yeni bir arayüzle karşımıza çıkan Playstore yenilikler ve kampanyalar ile oyuncuların yüzünü güldürüyor. PlayStore’dan 100 TL ve üzeri alışveriş yaptıktan sonra Kasım ayı boyunca Adil kullanım kotası kalkmış olacak. AKN’siz sınırsız internete sahip olacaksınız.

Türk Telekom Adil Kullanım Kotasını Kaldırdı

AKN ile beraber hızınız düşmeden normal hızınızdan devam edeceksiniz. Sadece 1 ay geçerli olacak. Playstore’da satın aldığınız oyunları doyasıya oynamanız ve indirmeniz açısından oldukça iyi bir kampanya olduğunu söyleyebiliriz.

Böyle bir kampanya yapılması ile beraber ilerleyen zamanlarda internetin tamamında genel bir düzenlemenin yapılacağı da muhtemel olabilir. Türk Telekom bu konuya sıcak bakabilir. Umarız ki ilerleyen zamanlarda AKN tamamen kalkar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.