Ana sayfa Oyun Türk Yapımı Oyun : Zula Steam’e Geliyor

Türk Yapımı Oyun : Zula Steam’e Geliyor

PAYLAŞ

Kısa zaman önce beta testleri tamamlanan ve bilgisayarlarımıza yükleyebildiğimiz Türk Yapımı Oyun : Zula Steam’e Geliyor

Türkiyenin ilk ve tek MMOFPS oyunu Zula, kısa zaman önce Steam’e geleceğini duyurmuştu. Dünyanın en çok kullanılan Oyun platformu Steam’e giriş için oyunculardan destek gerekiyordu. Oyun Steam’e eklensin mi? şeklinde sorulan bir soruyla kullanıcıların cevapları alınmıştı. Zula oyunu beklenenden daha fazla bir taleple Steam’e geliyor !

MadByte Games tarafından geliştirilen ve Lokum Games tarafından yayıncılığının üstlendiği Zula oyununda yeni gelişmeler oyuncuları bekliyor. İlk olarak uzun bir gelişme aşamasından sonra bilgisayarlara gelerek karşımıza çıkan oyun, şimdi de Steam’de yer alacak. Kısa bir süre önce oyunun Steam’e eklenmesi için destek gerektiğini belirten ekip, geçtiğimiz gün rekor bir destekle Steam’den onay aldı. Steam Greenlight oylaması yapıldıktan 17 gün sonunda onayı alan oyun, kısa zaman sonunda Steam üzerinden arkadaşlarınız ile beraber oynayabileceğiniz, Türk yapımı bir oyun haline gelecek. Oyuncuların birçoğunun Türk olmasından dolayı, oyun içerisinde sağlam derecede iletişim var. Birçok yabancı oyunda çektiğimiz iletişim problemi, böylelikle ortadan kalkmış oluyor.

Türk Yapımı Oyun : Zula Steam'e GeliyorOyunda ki Haritalar Oyuncuların Dikkatini Çekiyor 

Türkiyenin farklı yerlerini harita olarak oyunda sunan Zula ekibi, farklı konseptleriyle de dikkatleri çekiyor. Örneğin Trabzon Uzungöl haritasında Kökbal Baba’nın fotoğrafı asılı ! Oyunun neredeyse tüm senaryosu bildiğimiz yerlerde geçiyor. Durum böyle olunca da, oyuncuların bir hayli ilgisini çekiyor.

Bu zamana kadar Steam Greenlight’ta birçok oyun oylamaya konulmuştu. Ancak zula kısa zaman içerisinde hem Türk, hemde yabancı oyuncular tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Bilgisayar sürümü ücretsiz olan oyun, hazırlıkların bitimi ile beraber, Steam de de ücretsiz olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca oyuncuların yoğun ilgisiyle karşılayan Zula, bir de hediye sürprizi ile karşımıza çıkıyor.

Türk Yapımı MMOFPS Oyunu Zula Steam'e GeliyorTürk Yapımı Oyun : Zula Steam’e Geliyor Hediyeler Dağıtılıyor !

Steam’e
gelmesi adına oyuncuların rekor desteğiyle karşımıza çıkan Zula, bu rekoru steam’e gelmesi şerefine oyunculara hediye dağıtmayı da ihmal etmiyor. Oyun ekibi, kutlamalara başlamış bile. Facebook’ta paylaştıkları bir durum ile 26 Şubat Cuma günü 18:30’dan 27 Şubat Cumartesi 23:59’a kadar oyuna giren herkese Mehmetçik TR RS, SPAS-12, Komando Bıçağı, Desert Eagle ve %15 XP Arttırıcı hediye edileceğini belirtti.

Türkiyede bu tarz oyunların çıkması oldukça gurur verici. Ortada çok büyük bir emek verilmiş. Bunu oyunun videolarını izleyerek yada oyunu oynayarak da görebiliyoruz. Umuyoruz ki, Zula’nın steam’e gelmesi ile beraber hem ülkemizin farklı şehirleri tanınmış olur, hem de Türk yapımı oyun yapımının artışı gerçekleşir. Bu konuda Teknovi olarak Türk oyun yapımcılarının daima yanında olduğumuzu da belirtelim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.