Ana sayfa Apple Türkçe Siri Komutları : Türkçe Siri Nasıl Kullanılır?

Türkçe Siri Komutları : Türkçe Siri Nasıl Kullanılır?

PAYLAŞ

iOS 8.3 güncellemesiyle gelen özelliklerden biriside Türkçe Siri. Türkçe Siri ile neler yapılabilir? diyorsanız, Türkçe Siri komutlarını sizlerle paylaşıyoruz. Tüm Türkçe Siri komut listesini yazımızda bulabilirsiniz. Türkçe Siri ile birini aramak, Türkçe Siri ile alarm kurmak, Türkçe Siri ile mesaj yazmak ve e-posta göndermek gibi detaylı bir Türkçe Siri rehberini sizlerle paylaşıyoruz.

iOS 5.0 ile birlikte gelen Siri, İngilizce olarak zaten kullanılıyordu. Ancak Türkçe dil desteği ilk kez geldi. Resmi olarak iOS 8.3 sürümünde gelen Türkçe Siri ile cihazınızı daha etkin kullanmanız mümkün. Özellikle araç kullanırken, yürürken veya spor yaparken vakit kazandıran Siri, artık dilimizi anlıyor.

iOS 8.3 ile ilgili güncelleme haberine iOS 8.3 Güncellemesi Geldi başlığından ulaşabilirsiniz. Bu arada iOS 8.3 ile birlikte gelen Türkçe Siri’nin nasıl kullanıldığına dair videomuzu yazının sonunda bulabilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğraf galerisinden; Telefon, FaceTime, Uygulamalar, Mesajlar, Takvim, Harita, Twitter, Facebook, Müzik, Anımsatıcılar, E-Posta, Hava Durumu, Borsa, Saat, Kişiler, Notlar, Ayarlar, Web Araması, Soru Cevap ve Podcast’ler şeklinde Siri’ye verebileceğiniz tüm komutları görebilirsiniz. Aşağıdaki cümleler örnek cümlelerdir. Kendi ihtiyaçlarınıza göre benzer cümleler kurarak, sesli asistan Siri‘yi kullanabilirsiniz.

Türkçe Siri‘ye ilişkin hazırlanmış olduğumuz videoyu aşağıdan izleyebilir, iOS 8.3 yüklü Apple cihazlarınızda Türkçe Siri’nin nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Ufak bir hatırlatma yapmak gerekirse, Siri, pil ömrünüzü olumsuz etkileyen özelliklerden bir tanesidir. Kullanmayacağınız bir özellikse, daha uzun pil ömrü için Siri’yi kapatmanızı öneriyoruz. Diğer yandan Siri’nin internet kullandığını hatırlatalım. Eğer hücresel veri üzerinden (3G veya 2G) Siri’yi kullanacaksanız, internet paketinizden azalma olacaktır. Siri, cihazınızda internet olmadan çalışmaz. Video aşağıdadır, iyi seyirler.

3 YORUMLAR

  1. Android için CEYD-A yı öneririm. Teşekkür ederim
    * Google Market:CEYD-A en iyi hasılat yapan 3. verimlilik uygulaması (09 Nisan 2015) * Webrazzi: CEYD-A, sesli komutları ayırt etme ve size doğru sonucu getirmek konusunda gerçekten başarılı * Webtekno: CEYD-A, Cortana ve Google Now’a Rakip Olacak * Cepseyir: Bu uygulama önümüzdeki günlerde milyonlarca kişi tarafından kullanılacak gibi gözüküyor * Engelsizapple.com CEYD-A sesli asistan programı gayet profesyonel. Standart fonksiyonların yanısıra, öğrenebilirliği mükemmel düzeyde

  2. Merhaba. Bana yardımcı olurmusun? Lütfen epostama qönder. Ben Azerbaycanda yaşıyorum. Sirinin türkcesini yükledim, amma siri ile arama yapa bilmiyorum. Numa çevir dediyimde bana diyor ki, bu numaradan arama yapa bilmiyorum. Her bir şey qayet qüzül, aramak istediyim kişiyi qetiriyor, amma menim numaramı kulanib arama yapa bilmiyor. Ben nerde hata ediyorum? Kendi bilgilerimi siriye hatırlatmışım, amma arama yapa bilmiyor. Lütfen yardımcı olun. Önceden teşekkürler. Lütfen yardımını epostama yaz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.