Ana sayfa Donanım Turkcell ve ASELSAN 5G için Anlaştı!

Turkcell ve ASELSAN 5G için Anlaştı!

PAYLAŞ

3G teknolojisinin Türkiye’ye geç gelmesi ve 4G ile ilgili yapılacak atılımlar konusunda şirketlerin geç kalmasından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘4G yerine direkt 5G’ye geçelim’ talimatı sonucu kurumlar 5G için kolları sıvamaya başladı. Daha geliştirilmekte olan 5G teknolojisi ile alakalı ASELSAN ve Turkcell birlikte hareket etme kararı aldı ve bu kararı belirli başlıklar altında duyurdu.

3G teknolojisi konusunda öncü olamayan Türkiye’nin 5G teknolojisi konusunda öncü ülkeler arasında yer alması planlanıyor. 5G için yerli donanımlar üretmeye odaklanacak olan Türkiye’nin 5G kapsamında 5G ve mobil veri ağı ile alakalı Ar-Ge çalışmalarını ASELSAN ve Turkcell birlikte başlatacak.

Birlikte yol haritası çizecek olan iki kurum, 5G konusunda uluslararasında da diğer ülkelere öncülük etmek için de kolları sıvamış durumda. İlk defa bir teknolojiye öncülük etmesi planlanan ülkemizin bakalım bu konuda başarısı ne olacak? Şüphesiz Turkcell ve ASELSAN bu işi götürebilecek en iyi iki firma. Merakla bekliyoruz başarılarını.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.