Ana sayfa Sosyal Medya Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri Yaşanıyor!

Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri Yaşanıyor!

PAYLAŞ

Son zamanların en çok yaşanan elektrik kesintisi bugün karşımıza çıktı. Sosyal medya bu konuyu konuşuyor. Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri Yaşanıyor!

Uzun bir süredir sosyal medyada kullanıcıların, elektrik konusunda kesintiler yaşadığı dile getirildi. Her ne kadar bu konuda resmi açıklama yapılmasa da, Türkiye Genelinde elektrik kesintileri git gide daha da arttı. Bugün akşam saatlerine doğru, İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere bir çok şehir de elektrik kesintileri yaşanıyor.

Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri Yaşanıyor!

2016 yılında daha da artan bu sorun hakkında dediğimiz gibi herhangi bir açıklama yok. Ülke genelinde farklı şehir ve illerde kesintiler mevcut. Kesinti bugün akşam saatlerinde tekrardan başladı. Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş yani TEDAŞ tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmazken, AYEDAŞ, BEDAŞ gibi dağıtıcıların sitelerine de erişimin sağlanmadığını belirtelim. Olayla ilgili sosyal medya da bir çok haber mevcut.

TEDAŞ’ın sistemlerinin hacklendiğini, bu yüzden elektrik kesintilerinin yaşandığını söyleyenler bile var. Ancak elektriğin gidip gelme durumu bu senaryoyu çürütüyor. Konu ile ilgili resmi açıklama henüz yapılmadı. Elektrik kesintilerinin yaşandığı illeri saymak gerekirse : İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kayseri, Trabzon, Samsun, Rize, Erzurum, Erzincan, Sakarya, Mersin, Hakkari, Gaziantep, Iğdır, Yalova, Eskişehir ve Düzce bu şehirler arasında yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.