Ana sayfa İnternet Türkiye Genelinde İnternet Neden Yavaşladı?

Türkiye Genelinde İnternet Neden Yavaşladı?

PAYLAŞ

Daha öncesinde karşımıza çıkan bir sorun tekrardan varlığını belirtti. Türkiye Genelinde İnternet Neden Yavaşladı? Detaylar haberimizde.

Geçtiğimiz dakika itibari ile Türkiye Genelinde Yaşanan İnternet Problemi hala devam ediyor. Google, Youtube, Gmail, Facebook başta olmak üzere bir çok internet sitesine giriş yapılmıyor. Bunun yanı sıra bazen giriş yapan kullanıcılar var. Türkiye Genelinde İnternet Neden Yavaşladı? sorusunun cevabını bu haberimizde veriyoruz

Örneğin gmail’e giriş için 5 dakika beklemeleri gerektiğini söyleyenler de var. Daha öncesinde Türkiye genelinde yaşanan özellikle de Türk Telekom müşterilerinin etkilendiği yavaşlama, erişim problemlerine böylece bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Türkiye Genelinde İnternet Neden Yavaşladı?

Türkiye Genelinde İnternet Neden Yavaşladı
Normal zamanda 16 mbps altında olmayan internet an itibari ile 2.70 mbps olarak görünüyor.

Türk Telekom ve diğer internet sağlayıcı firma yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken bazı Twitter kullanıcıları bu sorunun alt yapı güçlendirilmesi olayından kaynaklandığını söylüyor. 4.5G Geçişinden sonra yaşanan ilk Türkiye geneli internet problemi, yaklaşık 1 saattir devam ediyor.

15:00 itibari ile başlayan sorun devam ettikçe kullanıcılar sosyal medya aracılığı ile internet servis sağlayıcılarına tepki gösteriyor. Teknovi ailesi olarak, bu sorunun muhtemelen alt yapı güçlendirilmesinden kaynaklandığına inanıyoruz. Ancak yine de servis sağlayıcıları tarafından herhangi bir açıklama yapılmadığı için kesin bir şey söylemek için oldukça erken.

16:15 : Türk Telekom müşterileri, 444 0 375 Türk Telekom çağrı merkezini arayarak bilgi almak istiyor, ancak numara aranıldığı zaman hattan düşüyor. Bunun sebebi, yoğun bir arama trafiği olduğunu gösteriyor. Türkiye Genelinde yaşanan yavaş internet problemi kullanıcıların Türk Telekomu araması sonrasında hatların kitlenmesine de sebep olmuş durumda

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.