Ana sayfa İnternet Türkiye Genelinde internet Yavaşlatıldı!

Türkiye Genelinde internet Yavaşlatıldı!

PAYLAŞ
Türkiye Genelinde internet Yavaşladı!

Türkiye Genelinde internet Yavaşlatıldı! Sosyal medya sitelerine girişlerde sorun yaşanırken, internet erişimi zaman zaman tamamen kesilebiliyor. İşte detaylar.

Geçtiğimiz saatlerde sosyal medya da terör örgütü işid’in Twitter hesaplarında paylaştığı 2 Türk askerimize dair video sonrasında, Türkiye genelinde internet yavaşlatıldı. Ayrıca Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal medya sitesine girişlere ise kısıtlamalar getirildi.

Twitter’da askerlerimize dair videoların linkinin paylaşması sonrasında özellikle de Twitter’a yasaklar getirildi. Ayrıca bir çok internet sitesine girişlerde de sorunlar oluşabiliyor. Türkiye genelinde saat 00:05’den sonra başlayan kesintiler, ara ara karşımıza internet erişim problemi olarak çıkabiliyor. Şu an itibari ile Youtube, Whatsapp, Facebook, Twitter gibi platformlara girişlerde sorunlar ortaya çıkıyor.

Türkiye Genelinde internet Yavaşlatıldı!

Sınır ötesi operasyonlarında geçtiğimiz aylarda kaçırıldığı haberlerini aldığımız 2 askerimize dair videoların paylaşıldığı sosyal mecralara girişlerde problem yaşanıyor. Twitter kısa bir süre öncesinde erişim engeli ile karşımıza çıkarken, şu anda Türkiye genelinde internet yavaşladı! Muhtemelen sosyal medya’da bu görüntüleri paylaşan hesaplar kontrol ediliyor ve gereken cezai işlemler uygulanıyor.

Bu uygulamaların ilerleyen saatlere kadar devam edeceğine dair bir takım söylentiler var. Video paylaşımı yapan, askerlerimize karşı şiddet içeren tweet sahiplerinin hesapları tek tek kapatılabilir. Dolayısıyla internetin, sabah saatlerine kadar yavaşlaması muhtemel görünüyor. Konu ile ilgili güncellemeler yapılacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.