Ana sayfa Dizi Türkiyenin ilk Yerli Bilim-Kurgu Dizisi: Kutu Yayınlandı!

Türkiyenin ilk Yerli Bilim-Kurgu Dizisi: Kutu Yayınlandı!

PAYLAŞ
Türkiyenin ilk Yerli Bilim-Kurgu Dizisi: Kutu

Ülkemizde dizi ve sinema sektörünün gelişmesi için yeni adımlar gençlerden geliyor. Türkiyenin ilk Yerli Bilim-Kurgu Dizisi: Kutu Yayınlandı!

Yaklaşık 1ay öncesinde ilk teaseri ile karşımıza çıkan Kutu isimli bilim kurgu serisi ilk bölümünü yayınladı. Türkiyenin ilk Yerli Bilim-Kurgu Dizisi: Kutu, For. Bros. Co. isimli yerli yapımcı ve aynı zamanda Filmler ve Filimler ekibi tarafından hazırlandı. Türkiyenin ilk yerli bilim kurgu dizisi, Toplam 2.000 TL gibi düşük bir bütçe ile izleyicisiyle buluşuyor.

Bu zamana kadar ülkemiz de bir çok yetenek görmüştük. Ülkemizde dizi ve sinema sektörü gibi sanat dallarının gelişmesi adına gençlere maalesef ki yeterli imkanlar verilmiyor. Ancak imkansızlar içerisinde veya düşük bütçelerle yeteneklerini ortaya koyanlar da var. For. Bros. Co. (Forever Brothers Cooperation) ekibi geçtiğimiz ay yayınladıkları ilk teaser sonrasında Youtube’da bir heyecan yaratmıştı.

İlk teaser’i 15 bin’e yakın izlenim alan Kutu, 6 bölümüyle izleyici ile buluşacak denilmişti. Öyle de oldu zaten. Türkiyenin ilk Yerli Bilim-Kurgu Dizisi: Kutu ilk bölümüyle yayınlandı. Ekip tarafından azimle çalışmaların başlaması sonrasında bugün ilk bölüm youtube kanalında yer aldı. Youtube’da kısa filmler, videolar çeken ekip internet dizi fikrini ortaya atınca, ortaya güzel bir çalışma çıkmış diyebiliriz.

Detaylar için: https://goo.gl/GqoUN9

Türkiyenin ilk Yerli Bilim-Kurgu Dizisi: Kutu!

Kutu adını taşıyan 6 bölümlük dizinin konusu da bir hayli dikkat çekici. “Dizi de Fırat ve Eren isminde 2 üniversiteli yakın dost var. Birbirine bağlı olan ikili, aynı üniversite de okuyor, aynı evde kalıyor. Bilgisayara ve bilgisayar oyunlarına merakı olan Fırat’ın yanı sıra Eren tam bir eğlence adamıdır. Partilere giden Eren, Fırat’ın söylediklerini çok fazla ciddiye almadan evden okula gitmekte. İki arkadaş bir gün mahallelerindeki antikacıyı keşfe çıkar. Antikacı da Fırat’ın antika bir kutuya rastlaması sonrasında olanlar olur. Eren ve Fırat arasında ilginç diyaloglar yaşanmasının yanında garip durumlar da yaşanmaktadır.”

Dizinin başlangıcında Barış Özcan şu cümleleri kullanıyor : Yaradan insana yazmayı öğretti, İnsan da ibret olsun diye masalları yazdı. Ama masalları duyulan geçmişe mahkum etti. İnsan masalları dinledi ama duymak istediğini duydu. İnsan olayları izledi ama görmek istediğini gördü. İnsan gerçeği duydu, gördü ve inkar etti. 

ddd

Konusu ile dikkat çeken diziyi izlerken tanıdığımız isimler de karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi Youtube’un Türkiyede ki en iyi temsilcilerinden olan Barış Özcan. Diziye seslendirmesiyle hayat veren Narrator rolünde Barış Özcan, bazı kısımlar da karşımıza çıkıyor. Dizi de Fırat rolünü Mehmet Burak Balyan, Eren rolünü İlhan Burak Tüzü canlandırıyor. Ayrıca Eylül rolünde Özge Tüter, Mafya babasının sağ kolu rolündeki isim ise Taha Işık yer alıyor. Ekipte ayrıca Batu karakterini de Mustafa Kamil Ertem canlandırıyor. Türkiyenin ilk yerli bilim-kurgu dizisi: Kutu ‘nun ilk bölümünü izlemek için;

Barış Özcan’ın seslendirmesi ve ekibin muhteşem çalışması sonrasında 1 tariler ve 6 bölümlük dizinin ilk bölümü youtube’da yayınlanmış durumda. Kutu dizisinin bölümlerine Filmler ve Filimler’in internet sitesi olan şuradaki linkten ya da Youtube’dan ulaşabilirsiniz. İlk sezonu 6 bölümden oluşan dizinin ön görülen bölüm tarihleri;

1. Bölüm – Yüzey 1 -14 Eylül 2016 (YAYINLANDI)
2. Bölüm – Yüzey 2 – 21 Eylül 2016
3. Bölüm – Yüzey 3 – 28 Eylül 2016
4. Bölüm – Yüzey 4 – 05 Ekim 2016
5. Bölüm – Yüzey 5 – 12 Ekim 2016
6. Bölüm – Yüzey 6 – 19 Ekim 2016

Şeklinde yer alıyor. İlk bölümüyle dikkatleri üzerine çeken diziye destek verilmesi ile beraber iyi yerlere gelinebilir. Teknovi ekibi olarak Yerli yapımlara destek verdiğimizi tekrardan hatırlatmak isterken, Kutu serisi ile karşımıza çıkan ekibe de başarılar dileriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.