Ana sayfa Sektörden Türksat 4B ile İnternet Fiyatları Ucuzlayacak

Türksat 4B ile İnternet Fiyatları Ucuzlayacak

PAYLAŞ

Türksat AŞ Genel Müdürü Ensar Gül, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Japonya Mitsuhishi Electric (MELCO) firmasına ait olan Kamaruka uydu üretim merkezinde 4 Haziran tarihinde yapımı tamamlanan Türksat’a ait 4B uydusunu fırlatarak işleme sokmak istediklerini açıkladı.

Kazakistan‘da uydunun fırlatılma çalışmaları sırasında Rusya‘nın haberleşme uydularının da fırlatıldığı sırada patlaması üzerine uyduya ait işlemlerin durdurulduğunu söyleyen Ensar Gül, Baykonur‘da uydu fırlatma çalışmalarına 28 Eylül tarihinde yeniden başladıklarını ekledi.

125060_turksat-uydusu_1

Baykonur uzay üssünden fırlatılacak olan bu uydunun Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri‘ni kapsayacağı söyleniyor. İnternet erişimi için de kullanılacak olan bu uydu teknolojisinin beraberinde büyük bir kapasite artışı ve internet fiyatlarında düşüşe yol açacağı söyleniyor.

Yakın bir tarih içinde uydunun başarılı bir şekilde fırlatılması ve hayata geçmesi ile birlikte hem internet hızlarımız artacak hem de daha uygun fiyatlara internet kullanabilecek hale gelebileceğiz gibi gözüküyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.