Ana sayfa Apple tvOS 10 Tanıtıldı! tvOS 10 Özellikleri Neler?

tvOS 10 Tanıtıldı! tvOS 10 Özellikleri Neler?

PAYLAŞ
tvOS Tanıtıldı! tvOS 10 Özellikleri Neler?

Apple’ın geliştiriciler konferansında Apple TV’ler için yeni işletim sistemi sürümü tvOS 10 Tanıtıldı! tvOS 10 Özellikleri Neler? Detaylar haberimizde.

Düzenlenen WWDC 2016 etkinliğinde Apple, tvOS işletim sistemini yeni bir sürüme yükseltti. Etkinlikte tvOS 10 Tanıtıldı! tvOS 10 sürümüne yükselen işletim sisteminde güncelleme ile birlikte bir çok yenilik geliyor.

Apple mobil pazar da önemli bir yere sahip olmasının yanı sıra Apple TV’ler ile de 2015 yılı sonrasında oldukça büyük bir pazara dahil oldu. Rekabetli ortamdan sıyrılan şirket kısa zaman içerisinde tvOS işletim sistemini de geliştirerek kullanıcılara sundu. Her ne kadar ülkemizde Apple TV kullanımı fazla olmasa da yurtdışında kullanım bir hayli fazla. Apple tarafından geliştiriciler konferasında iOS 10, watchOS ve tvOS 10 Tanıtıldı! Merak edilen konulardan : tvOS 10 Özellikleri Neler? detayları haberimizde.

tvOS 10 Tanıtıldı! tvOS 10 Özellikleri Neler?

İlk ve en önemlisi, Siri Remote benzeri bir uygulamanın iPhone’a gelmesi oldu. Yeni Remote uygulaması ile birlikte kullanıcılar tvOS’ta yazı girişi ile arama yapabilecek, gelişmiş oyun kontrolleri sağlayabilecek ve sesli kontrol edebilecek.

Siri’nin kısıtlı arama kapsamı da genişletiliyor. Yeni güncelleme ile birlikte Siri’nin arama yapabileceği kanallar arasına YouTube da ekleniyor. Bu yeniliğin yanında, Siri ile artık canlı kanallar başlatmakta mümkün hale getirilecek.

Kullanıcı Girişi : Başka bir önemli gelişme ise kullanıcı girişi ile ilgili; Apple yeni özelliğin nasıl çalıştığına dair bilgi vermekten kaçındı. Ancak görünüşe bakılırsa kullanıcılar bundan sonra tvOS’ta tek bir sefer kimlik bilgilerini girerek tüm yayınlara giriş sağlayabilecek.

tvOS güncellemesi ile gelen diğer yenilikler ise; kullanıcıların isteği doğrultusunda arayüzü Dark modu sayesinde gri renge bürünecek. Ayrıca iPhone üzerinden otomatik uygulama indirme, sesli dikte özelliği, iCloud Photo Library ve Live Photos desteği de güncelleme ile birlikte tvOS 10’da bulunuyor. Apple WWDC 2016 etkinliğinde tvOS işletim sistemine dair önemli veriler açıkladı.tvOS platformunda 1.300’ün üzerinde video kanalı, Apple TV için 6.000’in üzerinde uygulama mevcut.

tvOS Tanıtıldı! tvOS 10 Özellikleri Neler?

Apple tvOS 10 Kullanıma Sunulacak?

Apple, tvOS 10 sürümünün sonbaharda Apple TV kullanıcılarının hizmetine sunulacağını açıkladı. Muhtemelen 2016 yılının eylül ayında yeni iPhone’lar sonrasında kullanıma sunulacak. Kulüsler de tarih olarak Eylül ayı gösterilen tvOS 10 bakalım kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.