Ana sayfa Soru - Cevap Twitch.TV Nedir? Twitch Ne İşe Yarar?

Twitch.TV Nedir? Twitch Ne İşe Yarar?

PAYLAŞ

Amozon tarafından 970 milyon dolara satın alınan Twitch, günümüzde bireysel oyuncuların ve oyun şirketlerinin canlı yayın yapabilmesi için hizmet veren platformdur. Bu platform sayesinde bir çok oyuncu izleyicilerine zevkli anlar yaşatabiliyor. Aynı zamanda oyun şirketleri de bu platformu kullanarak oyun turnuvaları gibi organizasyonların canlı yayınlarını yapmaktalar.

Twitch kullanarak oyuncu topluluğuna canlı yayın yapabilirsiniz. Yaptığınız canlı yayınları kaydedebilir tekrardan izlenebilmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Twitch, hem izleyen hem de canlı yayın yapanlar için değişik hizmetler sunmakta. Canlı yayın yapan kullanıcılarıyla iş birliği yaparak kullanıcılarına para kazandırabiliyor. İzleyicilerine ise reklamların gizlenmesi, gösterilmemesi için Turbo paketi sunuluyor. Bu paket ile reklamsız bir sayfa, Özel ifade seti, Kimlik kartı, Genişletilmiş Sohbet Renkleri ve 60 gün boyunca Twitch’te geçmiş yayınlarınızı saklayabiliyorsunuz.

twitch-nedir

Eğer sizde Twitch üzerinden canlı yayın yapmak istiyorsanız bu konu hakkındaki bir sonraki yayınımızı bekleyebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda Twitch üzerinden nasıl canlı yayın yapılacağını adım adım sizlerle paylaşacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.