Ana sayfa Oyun Twitch Yayıncılarına Seksi Kıyafet Yasağı Geldi

Twitch Yayıncılarına Seksi Kıyafet Yasağı Geldi

PAYLAŞ

Özellikle oyuncu kitlesinin yeni trendi Twich, yayıncılarına bazı yeni kısıtlamalar getirdi. Oyuncuların, kendi takipçileriyle birlikte canlı yayın etkinliklerine düzenlemesine olanak tanıyan Twitch, mevcut kullanıcılarına bir e-posta göndererek kullanıcı sözleşmesini yeniledi.

Yapılan bu yenilik, kullanıcıların yayın yaparken kullandığı kıyafetlerle ilgili. Artık kullanıcılar dekolteli kıyafetlerle veya yarı çıplak şekilde yayın yapamayacak. Cinsiye ayrımı olmaksızın tüm kadın ve erkek yayıncılar için getirilen bu yeni kuralın ihlalinde ceza verilecek.

twitch-kiyafet-yasagi

Bazı yayıncıların oyunun ötesinde cinselliği ön plana çıkararak yayın yapması ve bu şekilde dikkat çekmesinden rahatsız olan Twitch, platformun amacının dışında kullanılmasına engel olmak istiyor. Daha önceki yıllarda yayıncılarını son derece özgür bırakan Twitch, Amazon’un bünyesine dahil olmasıyla değişikliklere başladı anlaşılan.

Kısıtlamaya mayo ve iç çamaşırı kullanımı da dahil. Genel hatları bu şekilde belirtilen yasakla ilgili maddede daha genelleyici olarak “cinselliği çağrıştıran kıyafetler” ibaresi de yer alıyor. Yani artık Twitch yayınlarında herhangi bir cinsellik söz konusu olmayacak gibi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.