Ana sayfa Sosyal Medya Twitter Artık Kullanıcıları Takip Edecek

Twitter Artık Kullanıcıları Takip Edecek

PAYLAŞ

Twitter yeni başlatacağı uygulama ile birlikte kullanıcıların özel bilgilerine ulaşarak hangi uygulamaları kullandıklarını tespit edip kişiye özel reklamlar yayınlamaya hazırlanıyor.

Resmi destek sayfalarında yaptıkları açıklamada şu sözler yer alıyor: “Sizlere daha kişiselleştirilmiş bir hizmet sunabilmek için akıllı telefonlarınızdaki uygulamaların birer listesini topluyoruz. Aralıklı olarak güncellediğimiz bu uygulamalar listesinin amacı sizlere yönelik daha etkili içerikler ile hizmet sunabilmektir.”

Son dönemler önemli değişikliklere imza atan Twitter, bir çeşit değişim ve yenilenme sürecinde gibi görünüyor. Son dönemlerde Twitter ile ilgili paylaştığımız haberlere göz atmak isterseniz ;

o-TWITTER-facebook

Twitter bu başlattığı yeni dönem ile birlikte kullanıcıların uygulamalarının içindeki herhangi bir veriye dokunmayarak sadece kullanılmakta olan uygulamaların güncel bir listesini oluşturuyor.

Sosyal ağ platformunda toplanan bu veriler takip edilmesi önerilen kişi ve istenmeyen ana sayfa reklamlarının önüne geçilmesine yarayacak. Özellikten yararlanmak istemeyenler Ayarlar sekmesinden bu yeni özelliği kapatarak Twitter kullanımına devam edebilecekler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.