Ana sayfa iOS Twitter Güncellendi, iOS 8 İçin Profil Tasarımı Değiştirildi

Twitter Güncellendi, iOS 8 İçin Profil Tasarımı Değiştirildi

PAYLAŞ

iOS 8 işletim sisteminin duyurulmasıyla birlikte iOS uygulamaları güncellenmeye başladı. Diğer işletim sistemlerine sahip cihazlara göre şimdiye kadar ortalamanın altında kalan ekran boyutuyla iPhone’u kullanmak hem geliştiriciler hem kullanıcılar için zorlayıcı bir deneyim yaşatıyordu. Özellikle uygulama geliştiricileri tarafından tüm işlevleri tek bir ekrana sığdırma sorunu artık bitmiş gibi görünüyor. Artık daha büyük bir ekran ve fazla özelliğe olanak tanıyan bir iOS sürümü olduğu için Twitter bu fırsatı değerlendirmiş görünüyor.

Twitter’ın resmi blog sayfasında duyurulan güncelleştirme hazır ve indirilebilir durumda. iOS 7 kullananlar da bu yeni görünümlü Twitter arayüzüne sahip olabilecek ancak iOS 8 kullananlar için bazı ufak avantajlar var.

Yeni arayüzle birlikte profil sayfasında yapılan paylaşımlara, fotoğraflara ve favorilere eklenen tweet’lere erişmek oldukça kolaylaştırılmış durumda. Arayüzün üst tarafında konumlandırılan yeni özellikler sayesinde daha önce kaydırma hareketi yapılarak ulaşılabilen profil bilgilerini her zaman görebiliyorsunuz.

twitter-ios-8-guncellestirmesi

Kademeli olarak yapılan yeni arayüz güncelleştirmesi kısa bir süre sonra tüm Twitter kullanıcıları için aktifleştirilmiş olacak. Bu yeni güncelleme, Twitter tarafından şimdiye kadar yapılmış en büyük güncelleme olarak tanımlanıyor.

Güncellemenin sadece iOS 8’e sahip kullanıcılara bir avantajı olduğunu söyledik. iOS 8 yüklü cihazlarda bildirim merkezi üzerinden yani Twitter uygulamasını açmadan Retweet, Favorilere ekleme ve Cevaplama özellikleri kullanılabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.