Ana sayfa Sosyal Medya Twitter Karakter Sınırı 280 oldu!

Twitter Karakter Sınırı 280 oldu!

PAYLAŞ
Twitter Karakter Sınırı 280 oldu!

Son dönemlerin en çok konuşulan konusuna yeni bir nokta geldi. Twitter karakter sınırı 280 oldu! İşte konu ile ilgili sosyal medya devinden açıklama.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Twitter radikal bir değişiklik ile karşımıza çıkıyor. Uzun zamandır Twitter’da yapılacak yeni bir güncelleme ile bir çok değişikliğin de karşımıza çıkacağı sinyalleri verilmişti.

Sosyal medya devi, konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklamalar yaparak bu sinyalleri de doğrulamıştı. Twitter karakter sınırı 280 olacak şeklinde söylentilerden sonra nihayet açıklamalarda geldi.

Twitter Karakter Sınırı 280 oldu!

Saatler 00:00’ı gösterir göstermez, Twitter bomba gibi bir haberi kullanıcılara verdi. Twitter’ın resmi hesabından yapılan açılamalar geldi.

140 karakterden sıkılmadın mı? Küçük bir grup ile yeni bir şeyler deniyoruz. Karakter sınırını 280’e çıkarıyoruz!”

Bu açıklamanın yanı sıra şirketin kurucularından olan Jack konu ile ilgili;

“Bu küçük bir değişiklik, ancak bizi taşıyacak. 140 karakter, SMS’lerdeki 160 karakterine dayalı rastgele bir seçimdi. Ekibimiz, insanların gerçek bir problemi tweet atmasından gurur duyuyor. Bu yüzden özümüzü kısa ve hızlı bir şekilde koruyoruz.”

Şirketin yaptığı açıklamalar başta Twitter olmak üzere bir çok platformda yankı uyandırdı. Bu açıklamalar sonrasında insanların 280 karaktere nasıl bakacağı ise tartışılır. Lakin şirket kurulduğundan bu yana 140 karakter sınırı ile karşımıza çıkmıştı.

Twitter’da meydana gelen bu değişiklik sonrasında, bir çok kullanıcı isyan ederken, bir çok kullanıcı ise bu durumun işe yarar olduğunu savundu. Önemli bir kitlenin savunduğuna bakarsak, Twitter’ın bu hale gelmesinin sebebi sınırların olması olarak gösteriliyor.

Bazı kişilerce, Twitter kullanınca, bir çok olayı 140 karaktere sığdırmanın mutlu edici olduğu söyleniyor. Bu söylentilere kulak asmayan Twitter, bu müjdeli haberi vererek, ilk 280 karakterli tweet’de atılmış oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.