Ana sayfa Sosyal Medya Twitter Karakter Sınırını 420 Yaptı!

Twitter Karakter Sınırını 420 Yaptı!

PAYLAŞ

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından Twitter yeni bir güncelleme yaptı. Güncellemede Twitter Karakter Sınırını 420 Yaptı

Twitter’da daha öncesinde karakter sınırında bir takım değişikliklerin yapılacağını sizlere duyurmuştuk. Sosyal ağlar da en çok kullanılan unsurlardan olan Fotoğraf paylaşımı konusunda Twitter maalesef ki bir süredir gerideydi. Hatta bir süredir değil, kurulduğundan bu yana 300 karakterlik sınırı ile dikkat çeken Twitter, fotoğraflarda da bu sınırını devam ettiriyordu. Sosyal medyalar da en çok kullanılan özelliklerden olan fotoğraf paylaşımı, Twitterda da aktif bir şekilde kullanılıyor, ancak kullanıcılar fotoğraf paylaşımı yaptığında 300 karakter sınırına takılıyordu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalar da Twitter Karakter Sınırını 420 Yaptı!

TwitterTwitter’ın en farklı özelliklerinden olan karakter sınırında değişiklikler yapılmaya devam ediyor. Bugün itibari ile artık Twitter’ın web arayüzü, iOS ve Android uygulamalarından bir takım yenilikler karşımıza çıktı. Twitter yetkililerinin resmi blog’da yaptığı açıklamalara bakacak olursak, fotoğraf paylaşımı Twitter’da oldukça büyük bir yere sahip. Bu yüzden de kullanıcılardan gelen istekleri değerlendiren Twitter, fotoğraflar da açıklama sınırını 420 karakter’e çıkardı. Yani artık fotoğraf ekledikten sonra alt tarafta “Add description” >> “Açıklama Ekle” butonuna tıklayarak 420 karakter yazabilirsiniz.

iOS ve Android uygulaması güncellendikten sonra fotoğraf attığınız da otomatik olarak bu butonu görebilecekken, Web kullanıcılarının ise profil ayarlarına girip, erişebilirlik seçmesi altında bu özelliği etkinleştirmesi gerekiyor. Böylece yapmış olduğunuz ufak bir ayar sonrasında iOS ve Android uygulamasının yanı sıra Web’de de 420 karakter içeren fotoğraf paylaşımları yapabileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.