Ana sayfa Android Twitter Kurucularından Biz Stone’un Yeni Girişimi : Jelly

Twitter Kurucularından Biz Stone’un Yeni Girişimi : Jelly

PAYLAŞ

Twitter’ın kurucularından Biz Stone’un uzun zamandır üzerine küçük bir ekiple çalıştığı Jelly girişimi sonunda mobil uygulama marketleri App Store ve Play Store’a giriş yaptı. Jelly temel olarak bir soru-cevap platformu fakat işleyişi diğer soru-cevap platformlarına göre biraz farklı. Quora gibi benzerlerinden en büyük farkı soru sormak için fotoğrafların kullanılıyor olması.

Görsel içeriğe verilen önem bildiğimiz gibi çok fazla. İnternet kullanıcısının her gün daha fazla görsel içerik tüketmeye yoğunlaşması da böyle bir platformun gerekli olduğunu gözler önüne seriyor. Bunun kanıtı olarak Facebook’un görsel içerikler konusunda güncellemeleri, değişimleri; Twitter’ın fotoğraf paylaşımı için kendi servisini kullanması; Instagram, Pinterest gibi tamamıyla görsel içerik odaklı sosyal ağların yükselişi gösterilebilir.

Biz Stone Twitter’dan edindiği tecrübeleri Jelly’e yansıtmış. Fotoğraflar aracılığıyla soru sorulan sosyal ağ Jelly’de özellikle sorular ve cevaplar da kısa şekilde, tabiri caizse “tweet” şeklinde. Uygulama ilk günlerini yaşamasına rağmen ciddi bir rağbet aldığı söylenebilir. Tabii ABD dahilinde. iOS’ta indirmek için buraya, Android’e indirmek için ise buraya tıklayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.