Ana sayfa Sosyal Medya Twitter, özel mesajları şifrelemeye hazırlanıyor

Twitter, özel mesajları şifrelemeye hazırlanıyor

PAYLAŞ

Sosyal ağların hayatımıza girmesiyle birlikte iletişim ve paylaşım imkanlarımızın artması su götürmez bir gerçek. Ancak iletişimin bu denli kolay olması, beraberinde bazı sıkıntılar doğuruyor. Özellikle son dönemlerde sıkça gördüğümüz güvenlik ihlalleri, NSA’in sosyal ağlara olan baskıları sosyal ağları kendi içerisinde değişikliğe zorluyor.

Dünyanın en büyük ikinci sosyal ağı olan Twitter, bu değişikliklerden bir tanesinin hazırlığında. Twitter kullanıcılarının birbirleriyle özel olarak mesajlaşmasını sağlayan “Direkt mesaj” özelliğinin şifreleneceği söyleniyor. Yapısı itibariyle kullanıcıların sadece direkt mesajlarını gizleyen Twitter, bu özelliği şifreleyerek güvenliği bir kademe daha arttırmak istiyor.

Söz konusu bu değişiklik son dönemlerde gündemde olan kullanıcı bilgilerinin gizliliği konusunda sorunlardan rahatsız olanlar için önemli bir gelişme. Aslında burada Twitter’ın yapmak istediğide tam olarak bu. Ancak tabii ki devlet baskıları ve NSA gibi kurumların çalışmaları karşısında kırılamayacak bir şifrenin olmadığı herkes tarafından artık biliniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.