Ana sayfa Sosyal Medya Twitter’a DM Butonu Eklendi! Artık Tweet Paylaşmak Daha Kolay!

Twitter’a DM Butonu Eklendi! Artık Tweet Paylaşmak Daha Kolay!

PAYLAŞ

Popüler sosyal ağ platformlarından Twitter’a DM Butonu Eklendi. İşte detaylar.

Twitter’da yeni güncelleme ile beraber tweetler artık DM ile kolay bir şekilde paylaşılacak. Merakla beklenen Twitter güncellemesinde, yeni buton kullanıcıların karşısına çıktı. iOS ve Android cihazlar için bugün gelen bir güncelleme de tweetler DM’den link atmak yerine doğrudan paylaşabilir hale geldi.

Twitter’ın ana sayfasına eklenen yeni DM butonu, herhangi bir tweet’in yanında bulunuyor. Butona bastığınız da ise arkadaşlarınıza kolay bir şekilde gönderebiliyorsunuz. Twitter da ki bu güncelleme ile, kullanıcılar arasındaki iletişimin daha kolay bir hale gelmesi amaçlanıyor. Ayrıca, kullanıcıların paylaştıkları tweetler üzerinden, sohbet başlatmak ya da örnek vermek için yapılan güncelleme, tek tuşla arkadaşınıza tweet paylaşmanızı sağlıyor. Daha öncesinde bir tweeti beğenip arkadaşlarınızla paylaşmak istediğinizde, bu tweetin linkini arkadaşınıza atmanız gerekiyordu.

twitterYeni güncelleme ile beraber artık tweetlere eklenen DM butonu ile kolay bir şekilde tweet paylaşımı yapabilirsiniz. Pinterest’da 2014 yılında bu tarz bir özellik eklemiş kullanıcıların kolay bir şekilde iletişim halinde olmasını sağlamıştı. Böylelikle objeler üzerine konuşmak, daha da basit bir hale geldi. Ağdaki iletişimin daha aktif bir hale gelmesi sağlandı. Pinterest gibi Twitter’da daha aktif bir iletişim ağı olmak için adımları tek tek atıyor. Twitter’da DM kullanımının %60 artmış olması sonrasında böyle bir hamle gelmesi ve daha öncesinde DM’deki 140 karakter sınırının kalkması da bunun en büyük kanıtlarında diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.