Ana sayfa Sosyal Medya Twitter’a Gece Modu Özelliği Geliyor!

Twitter’a Gece Modu Özelliği Geliyor!

PAYLAŞ

Popüler sosyal ağlardan olan Twitter’a Gece Modu Özelliği Geliyor! Arayüz iyileştirmeleri yapan platformun yeni güncellemesi detayları haberimizde.

Bir çok sosyal ağ platformunun kullanıcı deneyimini arttırmak adına çalışmalar yaptığını ve son olarak instagramın tasarım ve logosunun değiştiğini biliyoruz. Kurulduğu günden bu yana sosyal ağlar da sürekli bir hareketlilik mevcut. Bu hareketliliğin temelinde ise kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaşatmak yatıyor.

Kullanıcı deneyimine oldukça önem veren popüler sosyal ağ Twitter, kullanıcıların yüzünü güldürecek bir haber ile karşımıza çıktı. Google’ın kısa bir süre önce geliştiriciler konferansında Android N ile beraber gece modu özelliği getireceğini duyurması sonrasında Twitter’da Gece Modu özelliği ile geliyor. Twitter Android uygulaması için testlere başladı. İlk olarak Android platformunda testleri yapılan Gece Modu özelliği kısa zaman sonra uygulama içerisine gelecek ve daha iyi bir deneyim sunacak.

Twitter’a Gece Modu Özelliği Geliyor!

Twitter gece modu özelliği açık hale getirildiğinde uygulama içerisindeki renk tonları siyah tonlarına dönüyor. Karanlık bir hal alan uygulama böylelikle göz yorulmasını engelleyerek, kullanıcıların geceleri de rahatça gezebilmelerini sağlıyor. Android uygulaması için çalışmaların Kapalı beta’dan sonra Alfa olarak devam ettiğini ve bazı kullanıcıların yeni Gece Modu özelliğini kullanmaya başladığını da ekleyelim.

Twitter'a Gece Modu Özelliği Geliyor!

Gece modu özelliğinin ne zaman geleceği konusunda şu anda net bir tarih yok. Ancak çalışmaların betadan çıktığı ve alfa testlerinin yapıldığını belirten kaynaklar var. Bu hızda devam edilirse gece modu özelliğinin 1 ay içerisinde karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.