Ana sayfa Sosyal Medya Twitter’a Video Paylaşma ve Grup Sohbet Özellikleri Geldi

Twitter’a Video Paylaşma ve Grup Sohbet Özellikleri Geldi

PAYLAŞ

Popüler sosyal ağ Twitter, 30 saniyeye kadar video paylaşma ve 20 kişiye kadar grup mesajlaşma özelliklerini duyurdu. Her geçen gün yeni özellikler duyuran Twitter bu sayede daha aktif şekilde kullanılabilecek. Twitter video ekleme ve grup sohbeti kurma özelliklerinin detayları haberimizde.

Geçtiğimiz günlerde “Twitter Instagram linklerinden rahatsız” şeklinde bazı haberler gündeme düşmüştü. Tam olarak bu haberlerin üstüne Twitter, yeni özelliklerini duyurdu. Daha önce Vine ile 6 saniyelik videoların paylaşılmasını sağlayan Twitter, şimdi kendi altyapısı ile 30 saniyeye kadar videoların paylaşılmasına olanak tanıyacak. Bu sayede 140 karakter dışındaki içerikleri de Twitter üzerinde görebileceğiz. Ancak kötü haber şu, Twitter video ekleme özelliği şimdilik sadece iPhone’larda yer alacak. Android kullanıcıların Twitter’a video eklemesi için beklemesi gerekiyor.

Twitter video paylaşma arayüzüne ait ekran görüntüsü aşağıda yer alıyor. Dilerseniz 30 saniye uzunluğunda tek bir video, dilerseniz parça parça videoları 30 saniyeye tamamlayarak Twitter üzerinden video paylaşabiliyorsunuz.

twitter-video-yukleme-ozelligi

Bir diğer özellik ise direkt mesaj özelliğinin geliştirilmesi. Twitter için DM’ler oldukça önemli ancak çoklu görüşmelerin yapılmasına olanak tanımıyordu. Bu yeni özellik ile tıpkı WhatsApp’ta grup kurar gibi Twitter üzerinden 20 kişi kadar grup sohbeti yapılması mümkün olacak. Biraz gecikmiş bir özellik olarak görülse de aslında işlevsel durduğunu söylemeliyiz.

Twitter’ın bu yeni güncellemesi önümüzdeki günlerde küresel olarak dağıtılmış olacak şimdilik bölge bölge güncellemeler kullanıcılara ulaştırılıyor. Aşağıda Twitter üzerinden kurulan bir grup sohbetine ait ekran görüntüsü yer alıyor.

twitter-grup-mesajlasma-ozelligi

Türkiye’de How I Met Your Mother dizisiyle tanınan Neil Patrick Harris nam-ı diğer Barney Stinson, Twitter’a video ekleme özelliğini deneyen ilk kişi oldu. İlk videolu Twitter paylaşımını aşağıdan görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.