Ana sayfa Twitter Twitter’da Yüzlerce Çalışanın işine Son Veriliyor!

Twitter’da Yüzlerce Çalışanın işine Son Veriliyor!

PAYLAŞ
Twitter'da Yüzlerce Çalışanın işine Son Veriliyor

Sosyal medya’dan ayrılıp sosyal habercilik anlayışına sahip olan Twitter’da Yüzlerce Çalışanın işine Son Veriliyor! İşte büyük işten çıkarma ve detayları.

Geçtiğimiz günlerde Twitter ile ilgili bir çok haber karşımıza çıkmıştı. Bazı kaynaklara göre Twitter artık sosyal medya olmaktan çıkıp insanların haber takip ettiği bir mecra haline gelmiş durumda. Bu durumda Twitter oldukça fazla değer kaybetmeye başlamıştı ki, Twitter’dan üzücü haber bugün geldi. Yılın son çeyreğine doğru şirket hisselerini arttırmıştı.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformu Twitter ile ilgili karşımıza çıkan haberlerin bir çoğu şirketin batacağı yönündeydi. Her ne kadar bir çok kaynak şirketin zarar ettiğini ve bu zararların şirketin satılmasına kadar gideceğini konuşsa da aslında durum böyle değilmiş.

Twitter’da Yüzlerce Çalışanın işine Son Veriliyor!

Şirket tarafından yapılan açıklamalara bakıldığı zaman aslında Twitter’ın değer kaybettiği haberleri asılsızmış. Bakıldığı zaman 2-3 seneye oranla bu yıl Twitter’a girenlerin bir çoğu haber almak, insanlara bilgi vermek gibi durumlar için platformu kullanıyor.

Her ne kadar bu durum iyi gibi görünse de Twitter’ın sosyal medya olarak kalmasına daha sıcak bakılıyordu. Şirket, son zamanlarda oldukça fazla değer kaybetti. Bu değer her ne kadar zamanla arttırılmış olsa da şirket içerisinde yeni yapılandırmalar oldu. Twitter’ın Gelecekteki değerini kaybetmemesi adına iş gücünün %9’unu işten çıkarma kararı aldı.

twwwwww

Şirketin CEO’su tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa Twitter bunu bir önlem olarak yapıyor. Lakin, şirketin ilerleyen günlerde zarar etmesi olağan bir durum. Her ne kadar analistlere göre şirketin hisseleri ve değeri geçen yıla göre artmış olsa da Twitter’da Büyük işten çıkarma ile beraber aslında durumun pek parlak olmadığını söyleyebiliriz.

Twitter’da Büyük işten Çıkarma!

Şirket kısa vadeli raporlar da beklenenin üstünde değer kaybedince, gelecekteki planların gerçekmesi adına büyük işten çıkarma olayı gerçek oluyor. Şirketin değerlerini koruması adına üst düzey görevler de çalışanlar da olmak üzere bir yüzlerce çalışan işten çıkarılacak. Daha sonrasında Twitter’da nasıl bir manzara karşımıza çıkar, bu olay şirkete nasıl yansır, hep beraber ilerleyen günler de göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.