Ana sayfa Sosyal Medya Twitter’daki 140 Karakter Sınırı Kalktı!

Twitter’daki 140 Karakter Sınırı Kalktı!

PAYLAŞ

Twitter’ı bu zamana kadar en özel kılan özelliklerden bir tanesi geçtiğimiz gün kaldırıldı. Twitter’daki 140 Karakter Sınırı Kalktı!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden Twitter’in uzun yıllardan beri tartşılan 140 karakter sınırı geçtiğimiz günlerde yeniden gündeme geldi. Mesajlardaki karakter sayısının artıp artmayacağı konusundaki net karar Twitter’in CEO’su tarafından yapılan açıklamada bildirildi.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Twitter’in 140 karakter sınırlaması kullanıcılar tarafından yıllardır şikayet ediliyordu. Kimi insanlar bu özelliğin kullanıcıların yaratıcılığını artırdığını savunurken, kimi insanlar da anlatılmak istenen düşüncenin karşı tarafa tam olarak aktarılmadığını belirtmişti. Konu hakkında birçok görüş olmasına rağmen nedense Twitter bu konuya şimdiye kadar el atmamıştı.

Twitter'daki 140 Karakter Sınırı Kalktı!

Mesaj Karakter Sınırı 10.000 Olmuştu!

Geçtiğimiz yıl Twitter şirketi direkt mesajlardaki 140 karakter sınırını 10.000’e çıkarmıştı. Yaptığı bu güncellemeden sonra insanlar arasındaki iletişimin daha kolay sağlanmasını amaçlayan Twitter, bu konuda başarılı olmuştu. Tweet gönderiminde geçerli olan 140 karakter sınırı kalmıştı. Twitter’in yaptığı bu gelişme, ilerleyen aylarda Tweet sınırının da artılacağı düşüncesini uyandırmıştı. Bu düşüncelerin yanında geçtiğimiz günlerde en son açıklama Twitter’dan yetkili bir kişi tarafından yapıldı.

Tweet Sınırı Artacak mı?

Konu hakkında Twitter şirketi CEO’sunun yaptığı açıklamada, 140 karakter sınırının aynı kalacağını belirten Jack Dorsey, ”Bu bizim için iyi bir sınırlama” diye konuştu. Bu sınırın anlık olarak aktarılabilecek her şeye izin verdiğini belirten Jack Dorsey, kararlarının değişmeyeceğini belirtti. Aslında bakarsanız Jack Dorsey bu konuda haklı. Bu sınır sayesinde Twitter kullanıcıları gereksiz detaylardan sıyrılarak doğrudan söylenmek istenilen içerikler paylaşıyor. Daha fazla detay vermek isteyenler için diğer alternatifler zaten mevcut.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.